2 Липня 2021 в 20:48
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Звіт BIS: «інвестиції в криптовалюти не пов’язані з недовірою до традиційних фінансів»

BIS
Share this page to Telegram

За даними дослідження Банку міжнародних розрахунків (BIS), інвестиції громадян США в криптовалюти викликані бажанням отримати прибуток, а не розчаруванням в традиційній фінансової індустрії.
Аналітики BIS опублікували результати дослідження, в якому спробували з’ясувати, криється причина популярності криптовалют в недовірі до наявної фінансової системи. У звіті зазначено, що американські громадяни не розглядають цифрові активи як альтернативу фіатним валютам. Криптовалютна індустрія привертає людей можливістю проведення ринкових спекуляцій з метою отримання прибутку.

При цьому користувачі, стурбовані безпекою готівки або банківських рахунків прагнуть отримати детальну інформацію про криптоактиви. Однак більшість власників криптовалют вважають звичайні гроші й традиційні банківські послуги менш зручними, хоча це не відноситься до онлайн-банкінгу. Наявність дебетових карт і мобільних додатків для здійснення платежів збільшують ймовірність володіння криптовалют на 0.9% і 2.7% відповідно.

Фахівці BIS прийшли до висновку, що чим вищий у людини рівень освіти й доходу, тим більша ймовірність, що він буде купувати криптовалюти. Також з’ясувалося, що найпопулярнішими криптовалютами в США стали BTC, BCH, ETH, XRP і LTC. З кожним роком обізнаність американських громадян про криптовалютний ринок збільшується, оскільки люди намагаються підвищити свій рівень фінансової грамотності.

Так, у 2014 році тільки близько 40% громадян США знали про біткоін. У 2019 цей показник зріс майже до 70%. Проте, лише невеликий відсоток людей перейшов до практичної частини – безпосередньо до покупки криптоактивів. У 2019 лише 1.4% населення США володіли як мінімум однієї криптовалютою.

На закінчення автори доповіді повідомили про необхідність «нейтрального» регулювання криптовалютної галузі. Для цього можна використовувати технологію блокчейну, на основі якої функціонують криптоактиви, щоб спростити нормативний контроль і зробити його більш прозорим.

Нещодавно аналітики BIS представили інший звіт. Вони стверджують, що цифрові валюти центральних банків будуть працювати більш ефективно за участю комерційних банків і постачальників платіжних послуг, щоб вони не «випали» з фінансової системи.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар