11 Січня 2024 в 09:43
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

SEC схвалила спотові біткоін-ETF

Gary_Gensler,_SEC_Chair

Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США схвалила запуск 11 біржових фондів (ETF), які інвестують безпосередньо в біткоїн. Очікується, що це стане знаковою подією для сектору цифрових активів і відкриє доступ до найбільшої криптовалюти на традиційному фінансовому ринку США та за її межами.

SEC дозволила фондам від усіх компаній-претендентів, включаючи BlackRock та Fidelity Investments, розпочати торгівлю акціями на Нью-Йоркській фондовій біржі (NYSE), NASDAQ та Чиказькій біржі опціонів (CBOE) з 11 січня.

Чим важливий спотовий ETF на біткоїн

Різні біржові фонди (exchange traded fund, ETF), у тому числі на золото, мають активи під управлінням на трильйони доларів. У криптовалютній спільноті прийнято вважати, що навіть невеликий відсоток цього капіталу може в перспективі вплинути на глобальний крипторинок. Після схвалення спотових ETF на біткоїн попит на криптовалюту має зрости: при купівлі акцій фондів мається на увазі постачання біткоїну як базового активу, тобто його пряма покупка на ринку, що впливає на курс.

Рішення було прийнято через добу після того, як в акаунті SEC у X (раніше Twitter) з’явилося хибне повідомлення про те, що агентство схвалило ETF. Через кілька хвилин після появи публікації регулятор заявив, що обліковий запис був зламаний. Це призвело до різких коливань курсу біткоїну, який реагував різкими стрибками на кожну заяву.

Регулятор більше десяти років не давав схвалення на запуск ETF, які відслідковують спотову ціну біткоїну, відколи ще в 2013 році перший подібний фонд вирішили створити брати-близнюки Тайлер і Кемерон Вінклвосс — нині власники криптовалютної біржі Gemini. У червні 2023 року заявку на реєстрацію біткоін-ETF подала найбільша у світі компанія BlackRock, що управляє.

Рішення на користь біткоін-фондів було ухвалено після того, як компанія Grayscale Investments здобула ключову перемогу над SEC у суді. Федеральний апеляційний суд скасував відмову SEC у задоволенні заявки Grayscale на перетворення її існуючого біткоін-трасту на повноцінний ETF. Суд назвав відмову «довільною та примхливою», оскільки представники SEC не змогли навести переконливі аргументи на користь заборони на спотові фонди. Ще в 2021 році SEC схвалила кілька ETF, які дозволяють інвесторам спекулювати на ф’ючерсах на біткоїн, але акції таких ETF не мають прямого впливу на ринок біткоїну.

На цьому наголосив у публічній заяві голова SEC Гері Генслер. За його словами, саме справа Grayscale стала переломним моментом зміни риторики регулятора. Тим не менш, відомство, як і раніше, «не схвалює і не підтримує сам біткоїн». Інвестори, на його думку, повинні з обережністю ставитися до «численних ризиків, пов’язаних з біткоїном та продуктами, вартість яких прив’язана до криптовалюти».

“Сьогоднішнє рішення не схвалює і не підтримує криптовалютні торгові платформи або посередників, які здебільшого не відповідають федеральному законодавству про цінні папери і часто мають конфлікт інтересів”, – уточнив Генслер.
Курс біткоїну відреагував на новину про схвалення ETF незначним зниженням. Ціна другої з капіталізації криптовалюти — Ethereum (ETH) — навпаки, зросла в очікуванні позитивного рішення щодо своїх ETF і вперше з весни 2022 року досягла позначки $2500. Заявки на спотові Ethereum-ETF з листопада 2023 знаходяться на розгляді у SEC.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар