29 Березня 2021 в 21:59
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Що таке біткоін?

Що таке біткоін?

Що таке біткоін і чи можна на ньому заробляти – найповніша інструкція та відповіді на всі питання.

Так, заробити можна. Але скоро вже буде пізно.

Думка криптотрейдера:

“Інформацію про біткоіни я зустрів в 2017 році. Комп’ютерну тему я знаю добре, тому розібратися з установкою ПО не склало труднощів. Вклавши чимало грошей, я купив кілька потужних відеокарт, кулер і “розігнав” свій комп’ютер. Через роботу техніки в моїй кімнаті стало жарко і шумно. Зате, користуючись намайненними комп’ютером кріптомонетами, я грав на їх курсі і виводив щотижня в гривні хороші гроші “.

У віртуальних грошей є своя історія появи. Перша ідея електронної валюти зародилася у С. Брендс і Д. Чаум в 1983 році. Підхопивши ідею, А. Бек в 1997 році створив HashCash – перший прототип блокчейна. Далі В. Дей придумав обґрунтування для електронних грошей, а Н. Сабо створив алгоритм віртуального торгового майданчика. Х. Фінні придумав алгоритм зв’язку блоків мережі. Хто ж придумав біткоіни? У 2007 році Сатоши Накамото взявся за створення тимчасової мережі для цієї криптовалюти.

Сатоші Накамото
Сатоші Накамото

Що таке біткоін простими словами


Біткоіни – це електронна валюта, що генерується програмами, які обчислюють грошові операції в бітконовій системі. Чим більше операцій прорахує машина, тим більше біткоінів програма нарахує її власнику.

У перекладі з англійської bitcoin означає "мінімальна монета".

Плюси і мінуси системи біткоін


В основі біткоін лежать принципи системи блокчейн. Цій системі притаманні такі особливості.

Плюси +

 • Немає єдиного центру: він – вся система. Вона складається з комп’ютерів користувачів, що обробляють транзакції.
 • Доступність для перевірки всіх транзакцій комп’ютером будь-якого користувача.
 • Анонімність: не маючи номера гаманця, не відстежити, хто робив той чи інший переказ. Для проведення операцій потрібно унікальний пароль доступу.
 • Неможливість злому. Для зміни інформації по рахунках потрібен код, який видає система.
 • Інформація, що надходить в блокчейн, перевіряється усіма учасниками. Їх комп’ютери обчислюють кількість біткоінів – “хеш”. У комп’ютери користувачів скопійовані дані про всі операції системи.
 • Високий рівень безпеки. Система має два рівня захисту і пароль доступу. Але якщо ви залишитеся без пароля або номера свого гаманця, то отримати доступ до нього ви не зможете.
 • Транзакції незворотні – не можна заморозити або повернути відіслані біткоіни.
 • Біткоіни не контролюються банками, це не їхня система. Банки не можуть заборонити конкретні операції з криптовалютою; мала можливість викрадення валюти хакерами; не потрібно платити банківські комісії за обслуговування та перекази.
 • У транзакціях немає посередників, валюта пересилається від однієї людини іншій системою “peer-to-peer” (P2P).
 • Для того, щоб не було інфляції, максимальна кількість біткоінів, які можна випустити, обмежили 21 мільйоном монет.
 • Рівні права у всіх учасників системи.
 • Немає обмеження сум, якими можна розплачуватися за допомогою біткоіну.
 • Найменші комісії за використання сервісу.
 • Там, де немає інших грошових систем, бізнес можна вести за допомогою біткоін – потрібен тільки доступ в інтернет.
 • Можливість самостійно випускати біткоіни – “майнінг“.
 • Всі популярні сервіси-обмінники приймають біткоіни.
 • Біткоіни не можна підробити.
 • Хоча у цифровій валюті багато недоліків, її приймають деякі магазини і навіть торговці нерухомістю.

Мінуси –

 • Мала поширеність і визнання в СНГ.
 • Нестабільний курс. Так як кількість випущених кріптомонет невелика, то через великі угоди з їх участю вартість монет може сильно змінюватися, що принесе шкоду учасникам системи. Будь-яка інформація про монету і операції з криптовалютою можуть серйозно змінювати її курс.
 • Труднощі прогнозування. Біткоіни – це нова система, і передбачити її подальший розвиток досить складно. Невідомо, що з нею буде далі.
 • Немає ніяких гарантій. Вартість біткоін залежить від ринку, тому вона може сильно знизитися.
 • Державні обмеження. Держави можуть спробувати заборонити біткоін або взяти їх під контроль
 • До 2017 року через наплив користувачів завантаженість системи сильно зросла. Зростання кількості операцій виявило слабкі місця. Обробка однієї операції стала займати 10 хвилин.
 • При переказі біткоіну, комісія може складати 10-30 доларів, що при невеликих розмірах переказів – багато.
 • Користуючись недосвідченістю новачків, шахраї намагаються отримати доступ до їхніх гаманців.
 • Через те, що курс відчутно скаче, криптовалюта неприваблива для бізнесу.
 • Складність обчислень мережі залежить від кількості добутих біткоінів і напливу користувачів. Додаток для обчислення операцій тепер займає 200 гігабайт і вимагає хорошої потужності комп’ютера. Необхідні потужні процесори і відеокарти.
 • Система не має підтримки ніяких реально існуючих бізнес або державних структур. У разі виникнення труднощів, наприклад, з продажем монет або відновленням втраченого ключа доступу – людям нікуди звернутися.
 • Той, у кого більше обчислювальних потужностей, отримає більше біткоінів.
 • Чим підкріплений біткоін? Тільки попитом і комп’ютерними потужностями користувачів.


Як же на сьогоднішній день виглядає графік зміни курсу біткоіну? Курс зростає.

Що таке блокчейн


В основі системи “біткоін” лежить принцип роботи технології “блокчейн”. Ця технологія була спеціально розроблена для біткоіну. Блокчейн в перекладі – ланцюжок блоків. Всередині цієї системи проходять всі операції.

Блокчейн побудований за технологією, в якій кожен окремий блок пов’язаний і працює у взаємозалежності з усіма іншими блоками. Це певний спосіб обробки даних, який зберігає в собі інформацію про те, як оброблені ці дані. Т. е. Блокчейн має свою унікальну програму обробки даних.

Простими словами про систему. Ви з товаришами набрали по кілька біткоіни. Ви записуєте в свій блокнот, скільки їх у вас. Припустимо десять. Ваш блокнот із записом є блоком номер 1. Приходить товариш номер 2, переписує в свій блокнот ваш результат і додає до цього запису свої 5 біткоіни, про що також вносить запис в свій блокнот. Його блокнот – другий блок.

Ви ще раз перевіряете результат і вносите його в свій блокнот. Тепер у всіх учасників однакові записи в їх блоках. Потім підходить товариш номер 3, копіює до себе в блокнот записи про ваших біткоінів і вносить запис про свої 15. Його блокнот є 3 блоком. Ви перевіряєте і вносите в свої блокноти його результат. Всього видобуто 30 біткоінів. Таким чином всім учасникам вносяться однакові копії інформації про здобуті кріптомонети.

Припустимо 3-й товариш вирішив віддати 2-му свої 5 біткоіни. Всі починають перевіряти можливість цієї угоди. Той, у кого комп’ютерна потужність більше, вирішує завдання першим і оголошує результат. Решта трохи пізніше підтверджують вірність цього висновку. Всі записують собі дані по угоді. Також обчислюється і кількість біткоінів товариша номер 2.

Біткоін блоки
Біткоін

Товариш, який вирішив задачу підрахунку першим, надає свій комп’ютер для обчислення того, які операції і з яким результатом могли проводитися в системі. Він називається майнер – шахтар або годувальник.

За допомогою математичних формул комп’ютери майнерів обчислюють нові блоки (блокноти) в системі, обробляючи інформацію про проведені транзакції. І сповіщають всіх про отриманий результат. За це майнери отримують біткоіни – криптовалюту.

Раптом з’являється хакер зі своїм блокнотом, у якого записано, що він добув і вивів свої 40 біткоінів, ви заробили тільки 2, а 3-й товариш – 7. Всі звіряються зі своїми даними і відразу розуміють, що це брехня. Це одне з основних переваг блокчейна.

Щоб його зламати, потрібно підтасувати дані у всіх комп’ютерах учасників, тимчасово зупинивши їх обчислювальну діяльність (що навряд чи вдасться). Ще один з принципів системи – халвінг. Чим більше видобуто біткоіну, тим менше отримують майнери за розрахунок нових блоків системи.

Як заробляти на курсі біткоін


Хочете дізнатися, як заробляти за допомогою біткоін? Найлегше отримати прибуток, користуючись різницею його вартості на різних біржах. Торгують кріптомонетой, використовуючи онлайн-сервіси обмінників або реєструючись на кріптовалютних біржах, таких я Бінанс.

Зареєструватись в Бінанс

Торгівля біткоіном за допомогою сервісів обміну


Якщо у вас є гроші для торгівлі, то найпростіший спосіб заробітку – через обмін. Купуючи в одному місці біткоіни за нижчою ціною, продаємо їх там, де вони коштують дорожче.

Зараз в інтернеті є більш 60 надійних сервісів для обміну криптовалют. Сервіси відрізняються по обмінюваних валютних парах. Більшість з них керуються в ручному режимі оператором. Це такі сервіси як: 365Cash, BelkaPay, BitExchanger, WW-Pay, GoodObmen, FastEx, Шахта. Краще торгувати в них, попередньо зареєструвавшись.


Другий спосіб – використовувати гаманець Webmoney. У ньому є передбачений для біткоіну гаманець WMX. Купувати за державну валюту біткоіни є сенс, якщо це ваш зарплатний гаманець, куди вам переводять гроші. Самому робити на нього перекази невигідно через велику комісію. Зворотний обмін криптовалюти на звичайні гроші можливий тільки після переведення її на біткоін-гаманець, зареєстрований в блокчейне.

Заробіток за допомогою біткоіни на кріптовалютних біржах


Необхідно зареєструватися, внести потрібну суму. Кріптовалютні біржі дозволяють продавати і купувати біткоіни через менші відрізки часу і з більшою вигодою в порівнянні з обмінниками. Різниця між купівлею і продажем, яку кладе собі в кишеню біржа (спред), тут в 3 рази менший.

Існують наступні способи торгівлі на біржі. Обмінюють біткоіни за поточним курсом. Ви продаєте або купуєте біткоіни за будь-яку валюту за середньою ціною, яка встановлена ​​на біржі. Коли ціна криптовалюти впаде – її купують. Коли виросте, валюту продають.

При цьому важливо знати, що придбати потрібну суму біткоіна дрібними частинами буде дешевше, ніж проводити одну велику транзакцію, т. К. Від обсягу угоди залежить ціна кріптомонет. Перед тим як реєструватися, необхідно переконатися, що конкретна біржа дозволяє проводити потрібні вам операції.

Створення власної угоди по своїй ціні


Користувачем відкривається ордер, щоб купити або продати криптовалюту за встановленою ним ціною. Коли іншого біржового гравця зацікавить ваша пропозиція, він погодиться провести транзакцію. При невдалому зміні курсу ви можете зняти свій ордер або поставити інший.

Пошук вигідного ордера


Перед тим, як самому проводити обмін валют або створювати ордер, ви можете подивитися вже виставлені. Можливо, знайдете вигідний для себе ордер. Різні біржі торгують біткоіни за різними цінами, його курс змінюється в залежності від попиту і пропозиції.

Можна на одній біржі купувати його за низькою ціною і продавати на інший за вищою, враховуючи спред. Хоча обчислювати дохід доведеться вручну, біржі – найнадійніший інструмент для заробітку за допомогою перепродажу віртуальних грошей.

Торгівля біткоіном на звичайних біржах


Заробити на зміні вартості біткоіну можна і на звичайних біржах. У торговому терміналі бірж потрібно відкрити розділ валютних пар, в яких проводяться транзакції з біткоіном. Найчастіше це пара біткоіни – долар. Ці біржі дозволяють поповнювати рахунок і виводити суми тільки з державами валютами (фіатними грошима).

Тут курс криптовалюти теж змінюється в залежності від попиту і пропозиції. Але вірно спрогнозувати курс складно, і робота з біткоінах більше нагадує гру в казино. З’являється великий ризик прогоріти. Також слід побоюватися шахрайства.

Заробіток за допомогою банківських вкладів і позик


Інший спосіб заробити за допомогою зміни курсу біткоіну – можливість стати кредитором або позичальником на кредитному ринку. Для цього існують такі ресурси, як e-btc.com.ua. Залежно від очікуваного курсу можна використовувати дві моделі заробітку.

Якщо очікується падіння курсу, ви берете кредит в криптовалюті, вкладаєте цю суму в долари, кладете їх на банківський рахунок і чекаєте. Після падіння курсу гасіть кредит. Ви отримуєте прибуток за рахунок різниці курсів. Не забувайте враховувати витрати на відсоток за позикою, обмінні збори і банківські відсотки за вкладом.
Якщо ви чекаєте зростання курсу. Придбавши криптовалюту, ви робите банківський вклад або даєте позику. В цьому випадку ви додатково отримуєте відсоток з кредитуемої людини.


Більш вигідний сьогодні “хмарний Майнінг”


“Хмарний майнінг” більш зручний, прибутковий і надійний в порівнянні зі звичайним майнінгом на своїй техніці, навіть при тому, що компанії стягують за свої послуги комісію. В цьому випадку користувачеві не треба розбиратися і встановлювати ПО, постійно контролювати функціонування комп’ютера, оплачувати витрати електроенергії, вирішувати питання з виділенням тепла і шумоізоляцією.

Ми таким же чином отримуємо біткоіни, користуючись обчисленнями – хешрейтом, але використовуючи орендовані у компаній центри обробки даних (майнінг пули) з встановленими у них GPU і ASIC-фермами. Зазвичай термін оренди триває рік або два.

П’ятірка найбільш надійних ресурсів хмарного майнінгу (по спадаючій надійності):

 • IQ Mining;
 • BitDeer;
 • Hashing24;
 • HashFlare;
 • Genesis Mining.


Для видобутку криптовалюти розроблено спеціальне ASIC обладнання з різними програмами для різних валют.

Щоб зайнятися хмарним Майнінг необхідно:

 • Вибрати надійну компанію.
 • Зареєструватися.
 • Переказати гроші на відкритий в цій компанії рахунок.
 • Вибрати тариф і вид валюти.
 • Після цього, потужності компанії починають добувати для вас кріптомонети.
 • Надійність компанії характеризується такою якістю, як прозорість. Вона досить довго існує, має велику кількість обчислювальних потужностей, має великий вибір криптовалют.

Самостійний майнінг


Раніше, в 2010 році, добути біткоіни можна було, встановивши на свій комп’ютер програмне забезпечення. Машина починала прораховувати операції з криптовалютою, і за обчислення нових блоків системи майнер отримував винагороду в кріптомонетах.

Зараз, з ростом обсягу монет і користувачів, складність і обсяг обчислень настільки зросли, що окремій людині, навіть з потужним комп’ютером, буде неможливо обчислити нові блоки. Сьогодні майнінг з приватної справи перейшов в область високотехнологічної індустрії.

Для видобутку кріптомонет потрібні потужні комп’ютери і електрика. Майнінг стає рентабельним при вартості електроенергії від 0,06 $ за квт / ч і нижче. Ефективність майнінгу визначається діленням кількості вироблених обчислень на джоуль електроенергії.

У 2013 році спеціальне обладнання для розрахунку операцій з криптовалютj. – ASIC-Майнер – витіснили з цієї області відеокарти GPU і комп’ютери пересічних користувачів. Якщо ви розбираєтеся в комп’ютерних технологіях, то можете самостійно зібрати “ферми” з відеокарт або налаштувати Асіка. Для їх покупки будуть потрібні чималі фінансові вкладення, які окупляться не відразу.

Звичайні, навіть потужні персональні комп’ютери не зможуть потягнути розрахунок нових блоків для системи. Але сьогодні можна придбати спеціальні відеокарти і зібрати з 6-8 штук “ферму” для розрахунку. Через складность обчислень зараз користувач не зможе самостійно добувати біткоіни навіть з комплектом відеокарт.

Єдиний вихід – об’єднати обчислювальні потужності своєї ферми з іншими майнерами, підключити свою ферму до великого пулу, або створити свій пул. Найпродуктивніші Асіка до 2020 року: Bitmain Antminer S17 +, BlackMiner F1 +, Innosilicon A9 ++ Zmaster, Innosilicon A10 ETHMaster. Інформація про існуючі пули, до яких можна підключитися, знайдеться в біткоін-вікіпедії або сайті BitcoinTalk.

Майнінг калькулятор
 • Для початку необхідно розрахувати бізнес-план. Для цієї тематики є сайти з калькуляторами для підрахунку майнінгу біткоіна. Вводимо в нього параметри тієї обчислювальної апаратури, яку збираємося придбати, і він покаже, через який час вкладення окупляться. За обладнання доведеться заплатити від 1000 до 3500 USD.
 • Купуємо апаратуру
 • Заводимо гаманець з публічною біткоін-адресою.
 • Щоб не позбутися доступу до своїх біткоінів, зробіть резервну копію файлу wallet.dat на флешку.
 • Підключаємося до пулу майнерів. При реєстрації на сайті пулу новому учаснику присвоюється ім’я користувача, пароль. Проходимо на сайт пулу, вибираємо “Sign up here” і діємо за інструкцією.
 • Після створення облікового запису додаємо “співробітника” (Worker).
 • Для роботи апаратури встановлюємо програми обчислення нових блоків системи. У різних пулів програми можуть бути різними. Найбільш популярні сьогодні – BFGMiner і 50Miner.
 • Коли все буде готово, запускаємо майнер, відкриваємо клієнтську програму. За допомогою логіна і пароля входимо в свій пул – процес Майнінг запущений.


Інші способи заробітку біткоіна


Крім прямої торгівлі, можна заробляти за допомогою криптовалюти пасивними способами. Існують фонди, що вкладають в біткоіни. Наприклад Bitcoin Investment Trust. Це компанії, які беруть кошти клієнтів для вкладення в криптовалюту.

Вони заробляють на збільшенні курсу монети. При тому, що комісія за їх роботу може досягати 2%, нерідко ефективність фондів низька, і, навіть при зростанні курсу, кошти клієнтів можуть піти в мінус.

Можна довірити управління своїм кріптовалютним рахунком трейдеру або компанії. Вони проводять торгові операції на ринку, забираючи в оплату 20% від доходу. Знайти фахівців можна на біржах, спеціальних форумах і сайтах. Але за збитки ні перші, ні другі відповідальності не несуть.

Виконання мікрозадач. Перегляд реклами (кращі з ресурсів для таких завдань Ads4BTC, CoinAdder, Advercoins), публікації в соціальних мережах (такий майданчик, як CoinWorker).

Біткоіни-крани з низькою оплатою схожі з мікрозадачамі, вони платять зовсім небагато в обмін на невелику кількість вашого часу. Найпопулярніший серед них Moon Bitcoin. Крім того, можна інвестувати в біткоіни, продавати послуги або товари за криптовалюту.

Існує фріланс з оплатою в біткоіни. Для цього можна скористатися майданчиком Cryptogrind. Надання біткоіну в кредит під відсоток (для цього є хороший сервіс Bitbond). Створення рекламного контента з реалізацією оплати в біткоіни. Можна використовувати рекламну мережу BitMedia.

Як вивести біткоіни


Виводити біткоіни можна (варіанти по спадаючій надійності):

 • за допомогою біржі;
 • через інші електронні гроші;
 • за допомогою терміналів;
 • через кріптовалютну карту;
 • скориставшись обмінниками;
 • продавши кріптомонети покупцеві.
 • Біржі дають можливість виводити біткоіни на банківські карти. Щоб захистити себе від шахрайства, користуйтеся перевіреними біржами, такими як: Binance, CoinBase, Poloniex, eToro, Kraken, bitFlyer, Bittrex, Bitfinex, HitBTC.

Також біржі пропонують вивід за допомогою грошових переказів;

 • Western Union;
 • PayPal;
 • Perfect Money;
 • Яндекс гроші;
 • WebMoney.

Як ми бачимо, заробити на біткоінах можна. Потрібно тільки не боятися освоювати нові для себе галузі і інвестувати в них.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар