24 Жовтня 2021 в 19:13
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Як безкоштовно створити NFT-токен і продати його: повна інструкція

Угоди з невзаємозамінними активами з січня по липень 2021 року зросли до $ 2,5 млрд. Це у 26 разів більше, ніж за попередні 12 місяців ($ 95 млн). Інтерес до нового виду токенів зростає. Це пов’язано з унікальністю технології, яка дозволяє підтвердити право власності на оцифрований об’єкт. Безкоштовно створити NFT-токен і отримати артефакт можна з картини, музичного файлу, gif-зображення або картки NBA. Ця дія виконується на спеціальних сервісах, а після актив виставляється на торги там же або на інших платформах.

Що таке NFT-токен

Кожен унікальний токен має номер, що дозволяє ідентифікувати його серед безлічі інших. Вся інформація про творця цифрового об’єкта зберігається в блокчейні, змінити або підробити її не можна.

Яку власність можна перетворити в NFT

Невзаємозамінні токени вперше були створені у 2017 році на блокчейне Ethereum. Тоді Larva Labs випустила колекцію карток CryptoPunks, кожна з яких коштувала від $ 0,5 до $ 5. У 2021 році вони продаються за сотні тисяч доларів. І це не єдиний приклад того, як цифровий матеріал отримує цінність.

В NFT-токен можно превратить:

Предмети мистецтва – картини, фотографії, книги.
Результати досліджень, аналітичні дані.
Страхові поліси та інші фінансові інструменти.
Ігрові предмети – персонажів, спорядження.
Доменні імена.
Віртуальну нерухомість.
Колекції малюнків, марок і інші активи з реального світу.
Слова, теги, музику, картинки gif, файли mp3.

Унікальні криптоактиви отримали велику популярність завдяки зв’язку з мистецтвом. Нова технологія стала можливістю для художників заробляти поза традиційними аукціонами та виставками. Наприклад, Майк Вінкельман об’єднав 5 тис. Своїх картин в один NFT. Колаж вдалося продати на аукціоні Christie’s за $ 69 млн. А художник Покрас лампасами отримав $ 28 тис. За цифрове фото Чіркейская ГЕС в Дагестані. Знімок був зроблений на звичайний смартфон.

Як безкоштовно створити NFT-токен

Найпопулярніші платформи для роботи з невзаємозамінними токенами – OpenSea, Rarible і Mintable. На них створені всі умови для карбування власних NFT. Потрібно лише під’єднати гаманець і взяти контент, який буде прив’язаний до токенів. Додатково можна підтвердити право в WIPO PROOF – Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) при ООН.

Однак спочатку потрібно вибрати блокчейн, на якому буде створено криптоактиви. У числі наступні:

Ethereum.
Binance Smart Chain (BSC).
Tron.

Результаты перевода

Зробити NFT-токен безкоштовно і продати його можна на платформах, які працюють в одній мережі.

Вибір і оцінка вартості активу

Криптовалюта відрізняються високою волатильністю. Об’єктивно оцінити актив практично неможливо. Але є головний критерій, який може привабити покупців NFT – ім’я автора. Тому багато початківці художників працюють з великими компаніями. Так з’являються колекційні картки від ігрових організацій (NBA), унікальні випуски малюнків (The Boys) та інші цифрові об’єкти, які можуть коштувати мільйони доларів.

В этой сфере ценны оригинальность и эстетический компонент. Привлечь внимание аудитории — одна из главных задач разработчиков продукта, который нужно продать. Исключением является ситуация, если в формат невзаимозаменяемого токена переводят объект из реального мира. Как правило, у него уже есть определенная ценность.

PDF-документ

Юридична модель створення цифрового активу розроблена відповідно до вимог Паризької конвенції про охорону промислової власності та нового інструменту ВОІВ при ООН. Підтвердити володіння NFT-токеном можна за допомогою PDF-документа, що має електронний підпис його автора. Файл стане реальним доказом власності.

WIPO-токен

Створити файл PDF може хто завгодно. Щоб юридично захистити право володіння, варто пройти верифікацію на офіційному сайті WIPO-PROOF. Для цього потрібно:

  • Зареєструватися в систем
  • Завантажити цифровий файл.
  • Додати опис активу.
  • Заплатити комісію.

Вартість послуги становить 20 CHF ($ 21,6). Як доказ користувач отримає WIPO-токен.

НФТ токен створити

Перетворення в NFT-токен

Реєструвати цифрові об’єкти на спеціальних платформах можна безкоштовно. Вартість створення NFT-токена прив’язана до витрат на газ, який потрібен для транзакції.

Деякі проекти не беруть комісію за чеканку артефактів.

Створення взаємозамінного активу
Створення взаємозамінного активу

Щоб перевести інтелектуальну власність в формат NFT, буде потрібно:

Зареєструватися на одній з популярних платформ (Rarible, OpenSea, Binance і інші).

Перейти в розділ Create і почати процедуру.

На сторінці Metadata додати опис активу і встановити ціну. Також необхідно вказати IPFS-посилання на
підписаний автором договір публічної оферти.

Додати адресу WIPO-токена, отриманий як доказ володіння контентом.

Якщо актив прив’язаний до винаходу, то варто додати звіт міжнародного патентного повіреного, який підтвердить новизну продукту і дасть інформацію про інтелектуальну власність.

У приватному описі Unlockable Content (доступно тільки для клієнта, який купив токен) вказати посилання на оригінальний об’єкт.

Заплатити за газ, який використовується для створення цифрового активу.

Отримати посилання на токен.

Нюанси розміщення певних видів цифрової власності краще розібрати самостійно. Як приклад можна взяти кілька схожих лотів на обраній площадці, щоб випустити унікальний NFT.

Шукаємо платформу для виставлення токена

Щоб продати NFT, його потрібно розмістити на одному з маркетплейсов. У 2021 році були популярні такі сервіси:

OpenSea – найбільша платформа, на якій можна знайти всі види цифрових об’єктів (доменні імена, картини, ігрові предмети та інші). Тут продають і купують роботи як великі проєкт (CryptoPunk), так і звичайні користувачі. Артефакт може коштувати від кількох центів до сотень тисяч доларів.

Mintable – майданчик для карбування і продажу унікальних криптоактивів. Нараховує користувачам за кожну корисну дію монети MINT.

Rarible – російський проєкт, орієнтований на мистецтво. Тут виставляють свої роботи художники та музиканти.

Можна знайти ще багато проєктів зі схожим функціоналом: SuperRare, Foundation, Async Art, і інші. Пріоритетом є велика аудиторія, яка впливає на продажу NFT-токенів. Найпопулярніші лоти на Rarible та OpenSea купують в перші хвилини після публікації.

Колекція артефактів на OpenSea
Колекція артефактів на OpenSea

Де продати свій NFT-токен

Відомі маркетплейси пропонують великі можливості для торгівлі цифровими активами. Операції проходять в форматі аукціонів або P2P (між покупцем і продавцем). Брати участь в торгах можуть всі зацікавлені користувачі.

Маркетплейси діляться на загальні (OpenSea) і мають певний формат (Rarible). Альтернативний варіант – закриті майданчики. Публікуватися на них можуть тільки схвалені автори. Випустити картинку або іншу роботу без попередньої модерації неможливо.

Резюме

Заробляти на криптовалюту можна різними способами. Продаж невзаємозамінних токенів – один з них. Активи купують, отримують безкоштовно під час роздач або карбують самостійно. Вартість створення NFT-токена прив’язана тільки до витрат газу при кожній транзакції. Але і ці комісії можна не платити, якщо використовувати сервіс Mintable.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар