6 Квітня 2023 в 14:42
Бігет головна

Криптовалютна біржа Bitget входить до трійки лідерів з загального обсягу торгівлі деривативами. Попри те, що платформа працює в Україні понад рік, місцеві трейдери активно використовують надані трейдингові інструменти й відзначають легкість користування. Редакція Cryptonovunu провела власний аналіз та виявила позитивні та негативні сторони біржі.

Історія Bitget

Криптобіржа Bitget була запущена в травні 2020 року й стала першою криптобіржею, яка представила функції копітрейдингу. Наразі копіювання ордерів доступно як на спотовому, так й на ф’ючерсному ринках. З моменту запуску функцію копітредингу користувалися понад 80 000 елітних трейдерів, щоб поділитися своїми стратегіями, і понад 380 000 передплатників, щоб копіювати угоди колег.

Це робить Bitget найбільшою платформою для торгівлі криптовалютами.

Станом на січень 2023 року кількість прибуткових угод через копіювання Bitget становить понад $47 мільйонів, при цьому прибуток від прибуткових угод сягає $300 мільйонів, а прибуток, який розподіляють елітні трейдери, сягає $20 мільйонів. Розширюючи асортимент своїх послуг і продуктів, BBitget також робить поштовх у своїй спотовій торгівлі за допомогою серії лістингів монет із популярними токенами та перезапуску Bitget Launchpad.

Партнерства

На сьогодні криптобіржа Bitget співпрацює з багатьма компаніями та відомими особами. У 2022 році головним партнером криптобіржі став один із найкращих футболістів світу Ліонель Мессі. Також Bitget виступив офіційним партнером футбольного клубу Juventus, жіночої команди Juventus.

Реєстрація та правова діяльність

До 2022 року криптобіржа Bitget неодноразово заявляла про реєстрацію в Сінгапурі. Але у листопаді 2022 року компанія отримали ліцензію на Сейшелах. Біржа працює децентралізовано, без конкретної штаб-квартири, з регіональними центрами на стратегічних ринках та планує створити більше регіональних центрів у майбутньому. Наразі компанія має два офіси: у Об’єднаних Арабських Еміратах та Сінгапурі. 

Виконавчим директором Bitget є Грейсі Чен.

Ринки Bitget

Сьогодні криптобіржа пропонує торгівлю, як на спотовому, так й на ф’ючерсному ринках.

Спотовий ринок

На спотовій платформі Bitget представлені більш ніж 250 найпопулярніших токенів. Наприкінці 2022 роки компанія заявила, що додасть до свого списку понад 300 нових токенів проєктів, що працюють у галузі AI, Web 3.0, а також у других перспективних галузях. 

На платформі підтримуються лімітні та ринкові ордери, а також “тригерні” ордери — стоп-заявки (Stop-Limit та Stop-Market). Можлива маржинальна торгівля в режимі крос-маржі до 3х та ізольованої маржі до 10х.

Також у грудні 2022 роки компанія запустила функцію MegaSwap, що дозволяє обмінювати криптовалюту в один клік. Треба зазначити, що баланс обмінника та баланс Bitget розподілені, тому для обміну потрібно в першу чергу перевести кошти з балансу біржі на баланс обмінника.

Ф’ючерсний ринок

Деривативна торгівля на Bitget реалізована через загальний рахунок USDT. На ф’ючерсному ринку біржі торгуються безстрокові контракти з розрахунками у USDT-M, USDC-M та Coin-M. Контракти Coin-M поділяються на безстрокові та ф’ючерси з обмеженим терміном дії. Торгувати контрактами на Bitget можна у режимі крос-маржі або ізольованої маржі.

Максимальне кредитне плече – 125 х. Розмір плеча залежить від вибраної пари. Є підтримка лімітних, ринкових та трейлінг-ордерів. Можна виставляти відсоток тейк-профіт та стоп-лосс. Реалізовано калькулятор ф’ючерсних позицій.

Для кожної категорії ф’ючерсів є демо-рахунок із віртуальними засобами.

Також Bitget пропонує новий продукт, а саме індексні ф’ючерси з агрегованими ринковими індикаторами. Індексні ф’ючерси від Bitget відрізняються від контрактів на маржинальні монети або маржинальних контрактів на USDT тим, що вони відстежують групу активів, а не один. Коли інвестори купують або продають індексні ф’ючерси, операція еквівалентна купівлі та продажу групи токенів, які відстежують певний індекс, і таким чином допомагають знизити ризики та диверсифікувати портфелі. Індексні ф’ючерси порівнюються із фондом спотових валют. Активи часто корелюють за класом чи індексом, відбиваючи макроекономічні зміни ринку. 

Перший продукт індексних ф’ючерсів, запущений Bitget, називається BGHOT10, який включає 10 найпопулярніших монет на платформі з максимальним співвідношенням кредитного плеча 20X, відображаючи зміни ринку та продуктивність гарячих монет, що торгуються на Bitget. Це новий стандарт, що складається з кошика популярних монет, обраних платформою Bitget, включаючи ADA, SOL, MATIC, AVAX, ATOM, SUSHI, DYDX, XRP, ETC і APT. BGHOT10 є відображенням постійно мінливих трендів ринку та індустрії.

Алгорітмічний трейдинг

На платформі Bitget також представлені торгівельні боти, що поліпшують процес відкриття та закриття угод. На вибір два алгоритми: мережевий (Grid) та DCA (Dollar Cost Averaging). У режимі Grid створюється мережа ордерів у заданому ціновому діапазоні. Задається найнижча та найвища ціна каналу. Вказуються параметри сітки: кількість ордерів, їх обсяг, крок мережі (арифметичний/геометричний), рівні стоп-лосс та тейк-профіт. Мережа працює в лонг та в шорт. Виставити сітку можна вручну та автоматично.

Копітрейдінг

Спотовий та деривативний трейдинг ідеально підходить для професійних трейдерів, а ось новачки можуть заробляти, просто копіюючи угоди досвідчених колег. У цьому допомагає функція копітрейдингу чи соціального трейдингу. 

Щоб запустити функцію копіювання угод, користувачеві необхідно зареєструватися на сайті біржі та перейти на вкладку “Копітрейдинг”.

На сторінці з’являться профілі досвідчених трейдерів з відкритою статистикою: ROI (відсоток окупності інвестицій), загальний дохід, кількість прибуткових угод щодо неприбуткових, кількість передплатників та інші параметри. Користувачам достатньо вибрати кілька трейдерів, підписатися на них, сплативши вартість передплати, поповнити свій баланс. Відразу після налаштування бота, система почне автоматично копіювати всі угоди, а передплатники – отримувати прибуток.

У будь-який момент користувач може зупинити робота і відписатися від того чи іншого трейдера.

Сьогодні послугою копітрейдингу користуються понад 55 000 професійних трейдерів із приблизно 380 тис передплатників.

Р2Р торгівля

На криптовалютній біржі Bitget також є Р2Р торгівля, де будь-який користувач може придбати криптовалюту за фіатні гроші або навпаки. Сьогодні на платформі працюють понад 30 мерчантів і з кожним днем ​​їхня кількість збільшується.

Щоб обміняти криптовалюту на фіатні гроші або навпаки, необхідно залишити заявку на обмін, вказавши суму, найменування криптовалюти, а також банк, на який надійдуть кошти. Або ж можна скористатися готовими пропозиціями. Обмін відбувається безпосередньо між користувачами, а біржа є гарантом безпеки угоди.

Bitget Earn

У секції Bitget Earn представлені одразу декілька інструментів для пасивного заробітку. 

  • Стейкінг. Користувачі біржею можуть заробляти 0.40% до 55% річних, просто зберігаючі свої кошти в стейкінг-пулах. Так на платформі представлені, як строкові, так й безстрокові стейкінг пули, а заробіток повністю залежить від обраної монети та суми вкладу. На сьогодні доступний стейкінг для таких монет, як USDT, BTC, ETH, ARB, APE та десятки інших.
  • Shark Fin. За своєю сутністю дуже схожий на стейкінг, але з фіксованим прибутком. В такому випадку інвестор знижує можливі ризики, що пов’язані з падінням цін на деякі активи. Мінімальна річна ставка становить 5%.
  • Бівалютні (подвійні) інвестиції. Цей інструмент підійде для тих, хто готовий інвестувати криптовалюти на довгий строк. При цьому, користувач може обрати одну із запропонованих стратегій: “Продати дорого” та “Купити дешево”. Наразі бівалютні інвестиції доступні для двох найпопулярніших активів: ВТС та ЕТН.
  • Launchpad допомагає заробляти на токенах стартапів, що готуються до лістингу на Bitget. Тобто, користувачі можуть придбати токени за спеціальними цінами ще до лістингу, а після – продати за дорожчу ціну. Підкреслимо, що в квітні Bitget перезапустив свій власний лаунчпад й постійно проводить токенсейли. Щоб стати учасником лаунчпаду, потрібно тримати токени BGB.
  • Launchpool – дозволяє заробляти на нових проектах, не беручи участь у лістингах. Потрібно закласти n-ну кількість нової криптовалюти та токенів BGB, щоб трейдери могли торгувати ними після запуску. Нагороди нараховуються в BGB та нових токенах.

Торгівельні комісії

На спотовому ринку торгівельні комісії для мейкерів та тейкерів складают 0,1%, але користувачі можуть отримати знижку, якщо будуть використовувати токени BGB. У такому випадку комісія для тейкерів та мейкерів складе 0,08%. 

На деривативному ринку комісія для мейкерів складає 0,02%, а для тейкерів – 0,06%.

Засоби вводу та зняття коштів

Внести криптовалюту на рахунок Bitget можна через обмінник банківською картою, переведенням з іншої криптовалютної біржі або гаманця, або через P2P-майданчик. Зняття коштів реалізовано лише блокчейн-перекладом та швидким продажем з виведенням на карту через Р2Р платформу.

Бонуси

Криптобіржа Bitget пропонує безліч бонусів, як для нових, так й постійних користувачів. Так, трейдери: що вперше зареєструвалися на платформі, можуть отримати welcome bonus до $5005. Для цього потрібно виконати декілька простих завдань, а також досягти певного торгівельного об’єму. Також на криптобіржі передбачені бонуси для Р2Р трейдерів, найрезультативніших копітрейдерів та інших.