8 Липня 2023 в 21:13
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Звіт DappRadar про еволюцію децентралізованих додатків

DappRadar
Share this page to Telegram

Дослідники глобальної платформи відстеження статистики DappRadar опублікували звіт про еволюцію ландшафту децентралізованих програм у 2-му кварталі 2023 року. Вони відзначили, що екосистема Web3 продовжує зростати та розвиватися, а роль подібних проєктів стає дедалі важливішою.

На думку аналітиків, ключовим стало збільшення кількості щоденних унікальних активних гаманців (dUAW) майже на 8%, порівняно з попереднім кварталом. Зростання залучення користувачів підкреслило ступінь стійкості та відновлення глобального ринку, який серйозно постраждав від репресій з боку регуляційних органів США.

Ігрова індустрія також зберегла свої позиції й залишалася домінантною в індустрії dApp, захопивши 36% ринку. Проте експерти зафіксували зниження показників порівняно із попереднім кварталом, коли частка становила близько 44%.

На думку DappRadar, чудово проявили себе програми децентралізованих фінансів (DeFi), які зайняли близько 32%. Раніше цей показник зафіксувався на позначці 23%. У звіті йдеться, що ажіотаж навколо мем-криптовалют у квітні-травні поточного року, і підвищена активність учасників аірдропів значно сприяли зростанню популярності подібних протоколів.

Проте при докладному вивченні з’ясувалося, що в індустрії DeFi не все було добре. Загальна заблокована вартість (TVL) у смартконтрактах різних програм впала на 7% порівняно з попереднім кварталом. Цей показник регресував після відновлення на 38% у 1-му кварталі 2023 року.

Однією з основних причин падіння TVL названо посилення регулятивних обмежень органів фінансового нагляду США. Згідно зі звітом, у BNB Chain сталося падіння цього показника на 19%. Що є найбільшим значенням серед усіх блокчейнів.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар