24 Січня 2024 в 08:10
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Комп’ютерний монітор: гід за характеристиками

Монітор — обов’язкова складова будь-якого стаціонарного комп’ютера. На сучасному ринку така техніка представлена великою кількістю різноманітних моделей для виконання будь-яких завдань. Вони поділяються на кілька категорій та відповідають певним потребам. Як вибрати вдалий варіант і на які характеристики звертати увагу — розповідаємо далі. Image

Основні показники

Якісний системний блок — це гарантія потужності та швидкодії. Проте не варто недооцінювати роль екрана, через який ми сприймаємо інформацію, адже без нього обійтися неможливо. Тож давайте розглянемо кожний критерій, який впливає на працездатність, а також те, скільки коштує монітор. Як зробити оптимальний вибір:

  1. Виберіть прийнятну діагональ і співвідношення сторін. Від 19 до 22 дюймів — бюджетні версії; 23–24 дюйми — розумне рішення для щоденних справ; 27 дюймів і більше — поширені в ігровій та робочій сферах; 31,5–32 дюйми — забезпечують дуже високу деталізацію (4К); 34 дюйми — ультраширокі вигнуті моделі; 37,5–38 дюймів — ультраширокі з підтримкою 4К; 42, 43, 49 дюймів — широкі зразки для роботи з кількома програмами одночасно.
  2. Визначтеся з матрицею. LED складається з безлічі світлодіодів. Має різновиди, що відрізняються розташуванням кристалів у матриці: IPS, TN, VA. OLED — сучасніша технологія. У ній використовуються органічні світлодіоди для створення образів.
  3. Виберіть роздільну здатність. Від неї залежить рівень деталізації картинки. Звичайні пристрої підтримують Full HD (1920х1080 пікселів), Quad HD (2560х1440), 4K Ultra HD (3840х2160). Останній варіант оптимальний для геймерів та графічних дизайнерів.
  4. Встановіть прийнятну частоту оновлення. Ця характеристика визначає, наскільки плавним буде зображення. Чим вище частота, тим краще. Оптимальним є діапазон 60–75 Гц. Більші показники стануть у пригоді, де важлива швидкість реакції (геймінг, кіберспорт).
  5. Подумайте про доступні роз’єми. Монітори можуть мати додаткові виходи для аналогової та цифрової передачі (DVI). Порахуйте необхідну кількість портів HDMI (для виводу відео та звуку), якої буде достатньо для всіх ваших пристроїв.

Що ще важливо

Також поцікавтеся новими можливостями. Вбудовані TV tuner і бездротова зарядка Qi, кронштейн, колонки, датчик присутності — це далеко не весь список того, що зараз пропонують виробники. Звичайний користувач, звісно, може обійтися й без деяких функцій. Проте вони значно розширюють та оптимізують взаємодію з пристроєм. Визначившись із потрібними характеристиками, можна перейти до вибору необхідного приладу.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар