8 Січня 2022 в 15:35
індекс-страху-та-жадібності

Навіщо вимірювати рівень страху та жадібності?

Поведінка гравців крипто ринку є дуже емоційною. Люди стають жадібними, коли ринок зростає, і це призводить до формування FOMO (синдром втраченої вигоди). Крім того люди часто продають свої монети, ірраціонально реагуючи на червоні цифри курсів валют. Розробники Індексу страху і жадібності намагаються позбавити користувачів емоційних перенапруг. Є два базові припущення:

  • Надзвичайний страх може бути ознакою того, що інвестори надто стурбовані. Це може бути хороша можливість для покупки активу.
  • Коли інвестори стають надзвичайно жадібними, це означає, що на ринку потрібна корекція.

Завдяки Індексу страху і жадібності аналізується поточний настрій ринку, який представляється як простого числа від 0 до 100. 0 означає «Надзвичайний страх», а 100 означає «Надзвичайну жадібність».

Latest Crypto Fear & Greed Index

Дані для визначення Індексу страху та жадібності

Для визначення Індексу страху та жадібності використовується шість параметрів. Кожен із них оцінюється так само, як і в попередній день, щоб наочно продемонструвати зміну настроїв на крипто ринку.
Цей індекс призначений тільки для Біткоіна (найближчим часом будуть розроблені окремі індекси для великих альткоїнів) і визначальне значення відіграє волатильність ціни. Список всіх факторів, що впливають на показник цього індексу:

Волатильність (25%)
Вимірюється поточна волатильність та максимальні просідання BTC, проводиться порівняння з відповідними середніми значеннями за останні 30 та 90 днів. Незвичайний сплеск волатильності – це ознака ринку, що «лякає».

Імпульс / Об’єм ринку (25%)
Вимірюється поточний обсяг і ринковий імпульс (знову ж таки порівняно із середніми показниками за останні 30/90 днів), потім ці два значення співвідносяться. Як правило, якщо щодня на тлі позитивних умов на ринку фіксуються високі обсяги покупок, це означає, що гравці ринку виявляють зайву жадібність (поводяться занадто по-бичачі).

Соціальні мережі (15%)
На даний момент цей параметр визначається аналізом у Twitter. У цій соцмережі збираються та підраховуються повідомлення з різними хештегами по кожній монеті; потім аналізується, наскільки швидко та активно користувачі реагували на ці повідомлення за певні періоди часу. Надзвичайно активна реакція призводить до зростання інтересу громадськості до монети і, на думку розробників, відображає жадібність гравців ринку.

Опитування (15%)
Разом з платформою strawpoll.com розробники Індексу жадібності та страху проводять щотижневі опитування та дізнаються, як люди сприймають поточну ситуацію на ринку. У кожному опитуванні бере участь 2000-3000 чоловік, і таким чином формується уявлення про настрій крипто інвесторів.

Домінування (10%)
Домінування монети – це щось схоже на частку монети у загальній ринковій капіталізації. У випадку з Біткоїном: розробники вважають, що зростання домінування Біткоїна викликане страхом надзвичайно спекулятивних інвестицій в альткоїни, тому Біткоїн стає все більш безпечним інструментом збереження капіталу. І навпаки, коли домінування BTC зменшується, це означає, що люди виявляють зайву жадібність, вкладаючи гроші в ризикованіші альткоїни, мріючи про можливість взяти участь у новому великомасштабному бичачому ралі. Варто відзначити, що зростання домінування будь-якого альткоїну, навпаки, викликає більший інтерес до монети і може призвести до надзвичайно бичачої/жадібної поведінки на ринку цієї конкретної монети.

Тренди (10%)
Аналізуються дані Google Trends за різними пошуковими запитами, пов’язаними з Біткоїном. Особлива увага приділяється зміні обсягів пошукових запитів, а також рекомендованим та популярним запитам на даний момент. Наприклад, перевірка слова «Біткоїн» у Google Trends лише відобразить популярність запиту (обсяг пошукових запитів). Але, наприклад, на даний момент (29.05.2018) кількість запитів «маніпулювання ціною Біткоїна» у суміжному розділі збільшилась на 1,550%. Це явна ознака страху на ринку, і цей факт відображається у показнику індексу.