Майнінг криптовалют карта

Що таке спалювання токенов і чому розробники знищують криптовалюту

Експерти пояснили, навіщо деякі цифрові монети виводять з обігу, і як це відбивається на котируваннях
У сфері криптовалюта існує таке поняття, як спалювання токенів. Творці цифрових монет знищують частину емісії, щоб обмежувати пропозицію, тим самим підвищуючи вартість активу. Всі операції по спалюванню монет записуються в блокчейн як транзакція, так що будь-хто може перевірити, що монети дійсно були назавжди виведені з обігу.

При створенні нової криптовалюти розробники прораховують математичну модель, яка визначає вартість активу, пояснив Олександр Хвойницький, директор по маркетингу криптовалютної p2p-майданчика Chatex. За його словами, розробникам доводиться знищувати частину токенів, якщо цифрова монета не досягає поставлених цілей моделі. Тримачі цієї криптовалюти можуть не турбуватися, що їх токени будуть знищені, оскільки розробники спалюють цифрові монети, які належать їм.

Як приклад співзасновник LAZM Роман Некрасов навів криптовалюту Stellar, яка, за даними CoinGecko, знаходиться на 13 місці в рейтингу найбільших цифрових монет по капіталізації ($ 14,4 млрд). Останній раз розробники проводили спалювання токенів Stellar у 2019 році. Тоді було знищено 55 млрд зі 105 млрд випущених монет. Після цього вартість криптовалюта збільшилася на 20%. Зараз Stellar торгується по $ 0,63.

За словами Романа Некрасова, найуспішніше процес спалювання токенів реалізований у Binance Coin. На квітень заплановано вже 15-е знищення монет. Попередній раунд спалювання став рекордним. У січні було спалено 3,62 млн токенів (приблизно на $ 165,7 млн). Токени BNB продовжать спалюватися раз у квартал, поки не буде спалено 50% емісії. Напередодні 15-го спалювання токенів криптобіржі Binance їх вартість сягала історичного максимуму в $ 638. Станом на 15 квітня ціна криптовалюта становить $ 546.

Спалювання токенів – це не єдиний спосіб боротися з інфляцією, стверджує Роман Некрасов. Наприклад, в мережі біткоїн немає ніякого спалювання, але консенсус Proof-of-Work (PoW) допомагає не допустити надлишку пропозиції нових монет в циркуляції, пояснив експерт. За його словами періодичне скорочення нагороди майнерів за знайдений блок (за виконану обчислювальну задачу) покликане якраз утримати рівень інфляції у цільового показника. Також Роман Некрасов нагадав про те, що у багатьох інших криптовалют існує ліміт випуску монет, наприклад, понад 21 тис. біткоїнів не існуватиме ніколи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *