Invesco

Довгострокові інвестори збільшили продажі криптовалюти. Біткоїн чекає обвал?

Довгострокові біткоін-інвестори збільшили продажі криптовалюти, розповіли аналітики Glassnode у новому звіті. Вони пояснили, що пов’язана з геополітикою та курсом ФРС невизначеність послабила накопичення криптовалюти власниками. Частка монет, куплених півроку тому й раніше, досягла 5%, що нехарактерно для попередніх кількох місяців. Про це пише РБК-Кріпто.

За словами аналітиків, через високий відсоток монет, які перебувають у збитку у короткострокових власників, не можна виключати їхню «фінальну капітуляцію». При цьому поведінка ходлерів не говорить про втрату впевненості, вони, як і раніше, переважно акумулюють біткоїни, підкреслили в Glassnode.

У компанії нагадали, що перед закінченням попередніх ведмежих циклів наставала стадія капітуляції покупців. При цьому на даний момент інвестори все частіше розглядають біткоїн як релевантний актив, на що вказує відтік біткоїнів у гаманців Coinbase, упевнені фахівці. Баланс криптобіржі внаслідок рекордного з 28 липня 2017 року відтоку впав до 375,5 тис. BTC.

За даними компанії CoinShares, минулого тижня вперше за останні майже два місяці було зафіксовано великий відтік із криптовалютних фондів у розмірі $110 млн. Близько $80 млн із ринку вивели американські інвестори.

Експерти пояснили, чому інвестори почали виводити кошти з крипторинку і чи це може вказувати на можливий обвал ринку криптовалют у найближчій перспективі.

Падіння перед відскоком
Дані аналітичних сервісів дійсно вказують на те, що ринок може охопити ще одна хвиля панічного розпродажу, пояснив аналітик криптобіржі Currency.com Михайло Кархалєв. Він додав, що, на думку цих сервісів, це буде падіння перед відскоком.

Великі інвестори активно готуються до масового risk-off (зниження ризиків) та «закручування гайок» у монетарній політиці США, пояснив комерційний директор Crypterium Андрій Дьяконов. На його думку, ці фактори зараз мають найбільший вплив на ціну біткоїну.

Немає чіткої закономірності
За даними Glassnode, з листопада 2021 року до кінця січня поточного року інвестори активно накопичували біткоїн, однак у цей період криптовалюта дешевшала, пояснив фінансовий аналітик BitRiver Владислав Антонов. За його словами, це вказує, що немає прямої залежності між періодами накопичення/продажу та котируваннями.

У листопаді 2021 року біткоїн оновив історичний максимум понад $69 тис. На початку січня 2022 року ціна криптовалюти вперше з липня минулого року знижувалася до позначки $32,4 тис. (падіння на 53% від максимуму). 16 березня актив торгується за $39 тис., а його капіталізація становить $742 млрд, за даними CoinGecko.

«Є зона, коли спостерігався продаж біткоїну, а ціна простояла з червня до середини липня 2021 року, після чого зростання криптовалюти відновилося», — нагадав аналітик.
Зараз курс біткоїна корелює з американськими фондовими індексами, стверджує Антонов. Він спрогнозував, що у разі весняного розпродажу акцій на американському фондовому ринку може обвалитися і биткоін.

У січні кореляція курсу біткоїну та індексу S&P 500 досягла рекордної позначки з жовтня 2020 року, за даними аналітичної компанії Arcane Research.

Чи варто виходити з ринку
Подальші дії на ринку варто робити, виходячи зі своєї стратегії, стверджує Андрій Дьяконов. За його словами, трейдери можуть використати обвал для отримання прибутку, а потім заробити на відскоку котирувань.

Якщо ж розглядати інвестиції у довгостроковій перспективі, то після падіння біткоїну більш ніж на 50% від історичного максимуму можна збільшувати свої позиції, вважає Владислав Антонов. На 16 березня біткоїн торгується нижче на 43% ($39 тис) від свого історичного максимуму ($69 тис).

«Орієнтуватися на короткострокові ймовірності я не рекомендував би, завжди слід працювати в довгу і викуповувати будь-які просідання. За всю історію стратегії buy the dip вона жодного разу не давала збою і завжди приносила прибуток», — зазначив Михайло Кархалєв.
Buy the dip (купівля на просіданні) – це інвестиційна стратегія, при використанні якої інвестор збільшує вкладення активу при сильному зниженні його вартості. Стратегія заснована на принципі, що фінансові ринки постійно зростають, тому Buy the dip використовують лише за наявності чіткого глобального висхідного тренду.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.