Біткоін

Єврокомісія запропонувала заборонити анонімне використання криптовалютних гаманців

Компанії, які проводять транзакції з біткоінами та іншими криптовалютами, повинні будуть збирати інформацію про відправника та одержувача, щоб допомогти владі в боротьбі з відмиванням грошей. Така пропозиція міститься в законопроєкті, підготовленому Європейською комісією відповідно до рекомендацій Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

«Сьогоднішні поправки забезпечать повне відстеження переказів криптоактивів, таких як біткоін, і дозволять запобігати та виявляти можливі випадки їх застосування у відмиванні грошей або фінансуванні тероризму», – йдеться в документі.

Компанії, що переводять криптовалюти в інтересах клієнтів, повинні будуть фіксувати ім’я, адресу, дату народження і номер рахунку відправника, а також ім’я одержувача. Сервіс одержувача повинен буде упевнитися в наявності всіх необхідних відомостей. Переказувати криптовалюту анонімно буде заборонено аналогічно тому, як можна анонімно переміщати гроші між банківськими рахунками.

«Ці пропозиції були розроблені для виявлення правильного балансу між ліквідацією наявних проблем і дотриманням міжнародних стандартів, щоб при цьому не створити надмірних регуляторних обтяжень для галузі, – пише Єврокомісія. – Навпаки, ці пропозиції дозволять європейській криптоіндустрії розвиватися, оскільки вона скористається перевагами оновленої та узгодженої правової основи на території всього блоку ».

Як зазначає Reuters, кінцеве рішення про затвердження запропонованих норм залишається за країнами-учасницями ЄС і Європарламентом, а на узгодження законопроєкту може піти до двох років.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *