21 Січня 2023 в 08:53
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Індійська поліція розкрила криптовалютну аферу на $40 млн

крипто
Share this page to Telegram

Влада індійського штату Махараштра розкрила криптовалютну схему з використанням токена GDC, через яку інвестори втратили кошти на загальну суму близько $40 млн.

До поліції звернувся постраждалий інвестор зі скаргою на організаторів схеми Кірана Харата (Kiran Kharat) та його дружину Діпті Харат (Dipti Kharat). У скарзі йдеться про те, що вони переконали інвестувати в криптоактив GDC, пообіцявши високий прибуток від вкладень. Проте замість доходів інвестор зазнав великих збитків. Поліція повідомила про криптопроєкт громадськість, заявивши, що всі потерпілі від дій подружжя Харат можуть подати заяву до правоохоронних органів.

Всього за один день до поліції надійшли скарги від 101 особи, загальні втрати яких становили 300 крор ($36.9 млн). Прокуратура припустила, що в афері може бути залучено близько 10 000 інвесторів, а їх збитки можуть сягати 700 крорів (близько $86.2 млн). Заяви були передані до Відділу економічних злочинів (EOW), який відразу заморозив банківські рахунки пари Харат.

Справа прийняла політичний обіг. Поліція почала розслідувати діяльність 15 осіб, у тому числі колишнього індійського гравця у крикет Віджая Зола (Vijay Zol). Зол – зять місцевого політика Арджуна Хоткара (Arjun Khotkar), учасника політичної партії Шів Сена. Організатор криптовалютної схеми Кіран Харат сам подав позов до Віджая Зола. Позивач стверджує, що той інвестував у схему GDC 10 крор (близько $1.2 млн). Однак, коли вкладені кошти згоріли, Зол разом зі своїм братом погрожували фізичною розправою.

Тепер Зол звинувачується у залякуванні Харата та його викраденні, оскільки утримував у своєму будинку Кірана Харата понад чотири дні. У позові Харата зазначено, що його змусили підписати документи, згідно з якими Зол може отримати частину власності сім’ї.

На початку року уряд Індії запустив кампанію щодо підвищення обізнаності громадян про криптовалюти, щоб ті могли уникнути ризиків при вкладенні в цифрові активи. Кілька днів тому Резервний банк Індії (RBI) запропонував повністю заборонити криптовалюти, а топменеджери порівняли їх з азартними іграми.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар