22 Квітня 2023 в 05:24
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

В Україні підтримали криптовалютну директиву MiCA

Майнінг Україна
Share this page to Telegram

Українська влада підтримала криптовалютну директиву MiCA і має намір запровадити її якнайшвидше попри заморожування місцевого ринку.

Україна буде однією з перших країн у Європейському союзі, яка запровадить у себе юридичні норми криптовалютної директиви MiCA (Markets in Crypto-assets). Про це на сайті фінансового регулятора заявив член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України Юрій Бойко. За його словами, Україна буде однією із перших країн, яка впровадить регламент MiCA у національне законодавство.

“Зараз текст законопроєкту майже готовий і незабаром ми почнемо обговорення з основними стейкхолдерами”, – заявив Бойко.

Підтримав директиву і місцевий депутат Ярослав Железняк, який написав у себе на сторінці в «Телеграмі», що влада вже працює над тим, щоб «криптовалюти були легальними в Україні».

Зазначимо, що фактично український ринок «похований» із березня 2023 року. Принаймні, саме так стан справ у країні описав засновник першої української криптобіржі Kuna Михайло Чобанян. Нагадаємо, з березня українські банки перестали опрацьовувати запити на виведення криптовалюти в гривню і навпаки, пославшись на технічні труднощі. Пізніше, як з’ясували місцеві ЗМІ, крипторинок міг потрапити під репресії, пов’язані з боротьбою української влади проти грального бізнесу.

Засновник Kuna вважає, що у Національному банку України (НБУ) ніхто не зацікавлений у розвитку криптовалютного ринку, оскільки «для нього [НБУ] крипта завжди була виключно ризиком для їх ключових KPI». Чобанян визнав, що Мінцифри України хоч і лояльно ставиться до питання щодо криптовалют, проте де-юре у міністерства немає жодних повноважень щось зробити з цього питання. На тлі безпрецедентних обмежень у Kuna заявили, що згорнуть підтримку гривні та перефокусуються на європейський ринок.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар