криптовалюти

Банк Англії рекомендує комерційним банкам бути обережнішими при виході на ринок криптовалют

Комітет з фінансової політики (FPC) Банку Англії заявив, що криптовалюти та пов’язані з ними ринки продовжують зростати. Все більше фінансових організацій інтегруються в галузь, але їм потрібно враховувати ризики криптовалют.

Новий підрозділ Банку Англії не розглядає ринок криптовалют як безпосередню загрозу грошово-кредитної стабільності Сполученого Королівства. Комітет вважає, що для ефективного управління потенційними ризиками його необхідно відстежувати та регулювати.

«Ми вважаємо, що прямих ризиків для стабільності фінансової системи Великобританії від криптоактивів поки немає. Однак нормативно-правова база як на національному, так і на світовому рівні повинна йти в ногу з розвитком цих швидкорослих ринків, щоб управляти ризиками, підтримувати довіру і цілісність фінансової системи ».

Комітет продовжить моніторинг ринку криптовалют і пропонує свої рекомендації фінансовим установам, які планують впроваджувати криптовалюти.

«FPC продовжить приділяти пильну увагу розвитку подій, в тому числі взаєминам між криптоактивами та фінансовою системою Великобританії, і таким чином буде прагнути забезпечити стійкість до системних ризиків, які можуть виникнути в результаті подальшого розвитку ринків криптоактивів. FPC вважає, що фінансові установи повинні проявляти обережність і обачність у відношенні будь-якого прийняття цих активів ».

Колишній головний економіст Банку Англії Енді Холден (Andy Holden) у своїй прощальній промові висловив стурбованість, що CBDC можуть зруйнувати основи фінансової системи Великобританії. Банк Англії та Міністерство фінансів Великобританії сформували групу для управління дослідженнями, пов’язаними з державною криптовалютою. Дослідники Банку Англії опублікували документ, в якому висловили припущення, що приватні та державні стейблкоіни будуть більш потрібні, ніж цінні папери.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.