Банк Англії

Банк Англії не побачив в криптовалютах серйозних загроз для країни

Криптовалюти поки не уявляють серйозного ризику для фінансової стабільності Великобританії, проте у міру зростання їх впливу буде потрібно посилення нормативної бази. Про це йдеться у звіті Банку Англії.

«Регулювання повинно розвиватися досить швидко, як всередині країни, так і на глобальному рівні, щоб усунути ризики, які вони [криптовалюти] можуть створити в майбутньому», – відзначили експерти.

Представники регулятора заявили, що мають намір приділяти «пильну увагу» розвитку подій, в тому числі «відносинам між криптовалютами та фінансовою системою Великобританії». Так в ЦБ намір забезпечити стійкість до потенційних системних ризиків.

«FPC вважає, що фінансові установи повинні проявляти обережність і обачність у відношенні будь-якого прийняття цих активів», – йдеться в документі.

Раніше керівник Банку Англії Ендрю Бейлі заявив, що криптовалюти не мають внутрішньої цінності, тому інвестиції в них пов’язані з серйозним ризиком.

У червні він відкинув схожість біткоіна з грошима, але визнав, що стейблкоіни можуть зайняти певну нішу в фінансовій системі.

Нагадаємо, в кінці вересня Банк Англії і Казначейство Її Величності оголосили учасників форумів з вивчення технологічних і інших аспектів CBDC. У їх числі представники Visa, Mastercard, PayPal, Google та інших компаній.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.