13 Листопада 2022 в 08:55
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Зниження ціни біткоїна пов’язане з очікуваними продажами майнерів

Біткоін
Share this page to Telegram

У міру посилення ведмежого тренду і подорожчання електроенергії майнери біткоїна (BTC) дедалі активніше змінюють усталені стратегії зберігання BTC. Зараз майнери, які зазвичай накопичували біткоїн і діяли як своєрідний ринковий буфер, позбавляються здобутих монет зі швидкістю, що лякає.

Зокрема, при поточній ціні біткоїна індикатор Bitcoin Miner Sell Pressure вказує на колосальні продажі з боку майнерів, що позначено на графіці червоним кольором. Дані, представлені засновником інвестиційної компанії Capriole Чарльзом Едвардом 11 листопада, свідчать, що поточний рівень продажів практично відповідає рівню п’ятирічної давності.

Тиск продажів з боку BTC-майнерів частково вказує на реальність корекції крипторинку. Крім того, майнери працюють в умовах високої інфляції на тлі ослаблення світової економіки. Таким чином, їх активний продаж можна пов’язати з тим, що вони покривають свої операційні витрати, у тому числі за електроенергію, що подорожчала.

Усі попередні роки деякі майнери накопичували актив, очікуючи підвищення ціни, а інші брали кредити для фінансування операційних витрат. Логічно, що при втраті збільшення витрат та зниження доходів вони схильні продавати більше активів.

Загалом криптозима боляче вдарила по майнінговій галузі: зареєстровані на біржі компанії подають на банкрутство, і у них не залишається іншого вибору, крім як продати свої BTC-активи. У деяких випадках обладнання стає нерентабельним, і майнери змушені продавати його за ціною, нижчою від номіналу.

Крім того, аналітики прогнозують, що якщо ціни на біткоїн продовжать падати, доля біткоїн-майнінгу опиниться під загрозою. Генеральний директор інвестиційної компанії U.S. Global Investors Френк Холмс припустив, що якщо курс біткоїна досягне $ 12 000, майнінг може бути припинений повсюдно.

Зрозуміло, це занадто песимістичний погляд на те, що відбувається, враховуючи, що Китай повернув собі частку в хешрейті, а країна має надмірну кількість енергії з відновлюваних джерел. Натреновані регуляторами майнери навчилися швидко переносити свій бізнес у зручні локації з оптимальними умовами.

У цьому полягає геніальність створення децентралізованої мережі програмістом-одиначкою Сатоші Накамото чи колективом вчених, які рушать світ до прогресу у фінансових технологіях.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар