Турция

За рік число криптокористувачів в Туреччині зросла в 11 разів

За результатами нового опитування турецької криптобіржі Paribu, за останній рік база користувачів криптовалют в Туреччині зросла більш ніж в 11 разів.

«Дослідження обізнаності та сприйняття криптовалют до 2021 року», проведене Akademetre Research, ставило собі за мету вивчити ставлення турецьких громадян до біткоіна (BTC) і іншим криптовалютам. Перше таке дослідження проводилося у 2020 році.

Важливим відкриттям попереднього дослідження стало те, що тільки 0,7% з більш ніж 6000 респондентів торгували криптовалютами. Додатково до цього 84% респондентів ніколи не чули про біткоін та інших криптовалют.

У цьому році спостерігається значний стрибок у використанні криптовалют. З приблизно 1400 респондентів 7,7% заявили, що торгують біткоінами й альткоінами, що означає 11-кратне зростання числа користувачів криптовалют в порівнянні з минулим роком.

Згідно з опитуванням, 11% респондентів зі знанням криптовалют стали активними користувачами цифрових активів. Paribu, бувши найбільшою криптобіржею в країні, відзначила зростання користувачів. За рік їх кількість зросла з 600 000 до більш ніж 4 мільйонів.

Високий заробіток (60%) і цікавість (37%) є основними факторами використання криптовалют. Майже кожен четвертий респондент використовував криптовалюту, тому що вона технологічна. Цікаво, що 80% респондентів, знайомих з криптовалютами, ніколи не чули про блокчейн.

Коментуючи результати, генеральний директор Paribu Ясін Кричав сказав, що динаміка цін на ринку і маркетингова діяльність бірж в Туреччині зіграли величезну роль.

У той же час багато експертів індустрії схиляються до думки, що така активність пояснюється високою інфляцією в країні. В даному випадку біткоіни яскраво проявляється свої властивості засобу заощадження.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.