19 Березня 2022 в 20:10
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

У США представлений законопроект, який має дозволити блокувати криптовалютні транзакції о

Війна криптовалюти

Член банківського комітету Сенату США Елізабет Уоррен представила законопроект, який дозволяє Міністерству фінансів блокувати транзакції криптовалютних бірж з адресами осіб зі списку санкцій.

Документ покликаний завадити «російським елітам» використовувати цифрові активи для обходу накладених світовою спільнотою обмежень.

Згідно з прес-релізом, законопроект передбачає, що:

Президент США отримає додаткові повноваження щодо введення вторинних санкцій щодо іноземних торгових платформ, які працюють з особами із санкційних списків;
Мінфін отримає право блокувати транзакції криптобірж із російськими адресами;
FinCEN зобов’яже американських платників податків, що беруть участь в офшорних угодах з цифровими активами на суму понад $10 000, подавати регулятору звіти про ці операції (податкова форма FBAR);

Міністерство фінансів надасть публічний звіт із зазначенням іноземних торгових платформ, які з високою ймовірністю можуть бути використані для ухилення від санкцій, відмивання грошей чи іншої протиправної діяльності.
Документ також розширює визначення «організаторів угод з цифровими активами» на «будь-які приватні особи, які суттєво та матеріально полегшують купівлю, продаж, позичення, запозичення, обмін, зберігання, володіння, перевірку достовірності або створення цифрових активів іншим особам, у тому числі будь-які комунікаційні протоколи, DeFi-технології, смарт-контракти чи інше програмне забезпечення, зокрема відкритий комп’ютерний код».

В організації з просування та захисту інтересів промисловості Coin Center розкритикували пропозицію Уоррен. Зокрема, експерти зазначили, що під останнє визначення потрапляють практично всі люди, які управляють, використовують та проєктують блокчейн, навіть якщо «у них немає знань чи намірів допомогти [Росії] ухилитися від санкцій».

«Подібно до інтернету та його протоколів, ці загальнодоступні інструменти може використовувати будь-хто, і деякі види практик можуть бути незаконними. Той факт, що невідомий без вашого відома використовує ваше програмне забезпечення або мережу для незаконних справ, не може бути приводом для нищівних заходів впливу, якими є санкції», – додали експерти.
У Coin Center заявили, що положення законопроекту важко застосувати до регульованих кастодіальних сервісів на кшталт бірж і «практично неможливо» до операторів вузлів, майнерів та розробників програмного забезпечення.

«Немає сенсу говорити, що адреса російська, американська чи замбійська. Використовуючи різні цифрові мітки, аналітики можуть зробити ймовірну оцінку того, до якої країни належить та чи інша адреса. Однак немає способу дізнатися напевно, тому ви отримаєте неправдиві результати».
В організації також підкреслили, що ухвалення законопроекту в поточному вигляді тільки збільшить можливості уряду Росії щодо контролю незгодних з його лінією громадян.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар