PwC

У PwC помітили укрупнення венчурного капіталу в криптоіндустрії

Зростання оцінок криптостартапів підвищило бар’єр для участі в інвестраундах дрібних інвесторів. Про це в інтерв’ю Bloomberg заявив партнер консалтингової фірми PricewaterhouseCoopers (PwC) Анрі Арсланян.

Експерт зазначив, що в міру дорослішання індустрії цифрових активів зростає обсяг фінансування та оцінки стартапів. Провідну роль в процесі він відводить «інвесторам-Голіаф».

За словами Арсланяна, великі гравці з венчурного капіталу, прямих інвестицій та пенсійних фондів переграють невеликі бутикові фірми та сімейні офіси. Найчастіше ціни «завищуються» вже на ранніх стадіях, коли бізнес ще оцінюється в діапазоні $ 5 млн- $ 20 млн.

Партнер PwC також повідомив про високу активність у сфері злиттів і поглинань. За його оцінками, показник за 2020 рік у $ 3 млрд індустрія досягла вже за підсумками перших трьох місяців поточного.

«Якщо у вас на руках $ 50 млн, то вам доведеться потрудитися, щоб знайти актуальний об’єкт для інвестицій. При вдвічі більшій сумі таких компаній буде не більше двох десятків », – пояснив фахівець.

Нагадаємо, згідно з Crunchbase, у 2021 році на криптокомпаніі довелося 3% глобального обсягу венчурних інвестицій.

Раніше аналітики The Block підрахували обсяг фінансування в індустрії блокчейну і цифрових активів за підсумками другого кварталу. За їхніми оцінками, показник збільшився на 90%, до рекордних $ 6,2 млрд.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *