КНР

У Китаї почнуть приймати цифровий юань як оплату за електрику

Нова функція з’явиться в мобільному додатку, розробленому Народним Банком КНР. Оплату рахунків можна буде зробити без прив’язки банківської карти.
Жителі Китаю зможуть оплачувати рахунки за електрику цифровим юанем за допомогою мобільного додатку, розробленого Народним Банком Китаю (НБК), повідомляє Economic Information Daily. За інформацією видання, для оплати рахунків не потрібно буде прив’язувати додаток до банківської карти. Нову функцію протестують в дев’яти містах КНР, де зараз проходить тестування пілотного проєкту цифрового юаня: Сюн’ань, Сучжоу, Ченду, Шанхай, Сіань, Далянь, Чанша, Циндао і Пекін.

16 липня НБК вперше опублікував білу книгу проєкту цифрового юаня англійською мовою, в якій описані технічні характеристики цифрової валюти. У документі сказано, що іноземні туристи зможуть використовувати цифровий юань без відкриття рахунків в китайських банках під час зимових Олімпійських ігор, які пройдуть в Пекіні у 2022 році.

Також у білій книзі йдеться, що цифровий юань отримає підтримку смартконтрактів, яка дозволить здійснювати платежі відповідно до заздалегідь визначених умов або домовленостей, узгодженими між двома сторонами. Терміни реалізації проєкту цифрового юаня досі залишаються невідомими.

Смартконтракт – алгоритм, який застосовується в блокчейні для формування, контролю і надання інформації про володіння чим-небудь.

В середині червня жителі Пекіна отримали можливість конвертувати цифровий юань в готівку. Промисловий і комерційний банк Китаю (Industrial and Commercial Bank of China; ICBC) дозволив переводити цифрову валюту в більш ніж 3 тис. банкоматах китайської столиці. До цього власники цифрового юаня могли використовувати його тільки в торгових точках, які беруть участь в проєкті тестування валюти.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.