Біткоін

SEC востаннє відклала заявку на біткоін-ETF від VanEck. Рішення очікується в листопаді

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) в черговий раз відклала рішення по заявці компанії VanEck на створення вторгованого на біржі фонду (ETF), що ґрунтується на біткоіні. В останньому випадку терміни були перенесені ще на 60 днів, тобто до 14 листопада.

Згідно з чинними правилами, SEC може відкладати розгляд подібних заявок лише тричі, що і сталося зі зверненням VanEck. Компанія однією з перших звернулася з пропозицією запустити біткоін-ETF в ході поточного циклу, тому і терміни в її випадку підійшли раніше. Біржа Cboe BZX разом з VanEck спочатку подала заявку 1 березня, таким чином запустивши відлік.

SEC повинна завершити розгляд заявки до зазначеної дати, оскільки далі переносити терміни вже не зможе. Як заявляє сам регулятор, до цього часу необхідно «або схвалити, або відхилити запропоновані зміни». У попередні рази SEC переносила терміни під приводом необхідності збору додаткових коментарів.

Офіційно Комісія може розглядати заявки протягом 180 днів з дати публікації, тобто повинна була б завершити процес до 15 вересня. Проте закон дозволяє їй взяти відстрочку ще на 60 днів, якщо вона вважає це «доречним» і може обґрунтувати таку необхідність.

«Комісія вважає доречним виділити більш тривалий період, щоб мати достатньо часу для розгляду запропонованих змін і питань, піднятих у листах з коментарями», – пише регулятор.

Протягом останніх тижнів кілька компаній, які планують створення біткоін-ETF, переоформили свої заявки. Це сталося після того, як голова SEC Гері Генслер оголосив, що ETF, що ґрунтується на ф’ючерсах біткоіна, а не на спотовому ринку криптовалют, матиме вищі шанси на схвалення.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.