Monero (XMR)

Саудівські нафтовики не поспішають платити викуп в $ 50 млн крипто-шантажистам

Саудівська нафтова компанія Saudi Aramco визнала, що хакери вимагають у неї викуп в $ 50 млн в анонімній криптовалюті Monero (XMR) після витоку деяких її даних. Про це повідомило агентство Associated Press (AP) з посиланням на інформацію, отриману від компанії.

Хакери стверджують, що вони отримали понад 1 терабайта внутрішньої інформації концерну і загрожують продати її конкурентам. Вони стверджують, що вже ведуть переговори з 5 покупцями й ціна за базу даних може змінитися в бік підвищення. Для залучення потенційних клієнтів у відкритому доступі вже є деякі креслення, патенти нафтового гіганта. Серед викрадених даних – документація, яка має відношення до комплексу заводів, що знаходяться в різних містах країни, відомості про співробітників компанії, технічна документація, що стосується розробок у сфері енергетики та модернізації виробництва, звіти про аудит в компанії й так далі.

Зі свого боку представники в Saudi Aramco стверджують, що вина лежить на підрядників, які не змогли забезпечити належну безпеку, і злом, здійснений безпосередньо з систем Aramco.

Saudi Aramco стверджує, ніяких реальних проблем з операційною діяльністю немає, все працює в штатному режимі. Компанія продовжує вживати заходів на те, щоб посилити безпеку інформаційних систем.

Судячи з усього, нафтовики не планують виплачувати хакерам викуп, вважаючи, що особливого збитку викрадена інформація не принесе. Чи отримають свої гроші шахраї, після переговорів з покупцями, буде ясно найближчим часом.

Практика викрадення даних, а потім вимога викупу стали поширеними в цьому році. Зазвичай концерни, які піддаються нападу з боку кіберзлочинців, намагаються швидше розв’язати питання, виплачуючи гроші, щоб мінімізувати збиток.

Але в такому випадку схоже, що Saudi Aramco воліла інший підхід. Мабуть, викрадена інформація дійсно не має для компанії критичного значення.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *