27 Серпня 2021 в 21:20
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Росіянин перевів ₽1.2 млн за три місяці на фіктивну біржу криптовалют

Криптобіржі
Share this page to Telegram

За повідомленням пресслужби МВС Новгородської області, з початку цього тижня від дій криптовалютних шахраїв постраждали кілька людей. Найбільший збиток склав ₽1.2 млн.

Жителя міста Боровичі Новгородської області зацікавила реклама в інтернеті про можливість отримання додаткового заробітку на криптовалютній біржі. Для цього він зареєструвався на сайті псевдокриптовалютній компанії, а незабаром з ним зв’язався «персональний менеджер-консультант» віртуальної торгового майданчика, який запропонував допомогу в проведенні фінансових операцій.

Слідуючи отриманим інструкціям, потерпілий майже три місяці перекладав на рахунки фіктивної криптовалютної біржі різні суми від ₽96 до ₽380 тисяч. Коли він вирішив вивести «зароблену» криптовалюту в рублі, «консультант» переконав його, що попередньо необхідно сплатити податки та страховку. Після того, як житель Боровичі вніс ще ₽260 тисяч, зловмисник перестав виходити на зв’язок. В цілому потерпілий перевів шахраям близько ₽1.2 млн.

Одночасно з ростом популярності криптоактивів у населення і зростанням використання блокчейна в організаціях і стартапи, зростає кількість шахрайств та інших злочинів з використанням криптовалют. За даними МВС РФ, кількість зареєстрованих злочинів у криптоідустрії за 2020 рік збільшилася в п’ять разів. За інформацією аналітиків Clain Technologies, за підсумками 2020 року Росія лідирує у світі тіньових криптовалютних операцій з часткою в 41,1%.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар