24 Січня 2023 в 17:02
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Майнери злили біткоїн на тлі зростання котирувань

Біткоін
Share this page to Telegram

Зростання курсу біткоїна спонукало майнерів та короткострокових інвесторів розпродати активи заради швидкої наживи, з’ясували аналітики

Нещодавнє зростання біткоїна до позначки $23 000 спонукало окремих інвесторів і майнерів прискоритися з розпродажами. Такого висновку дійшли аналітики ончейн-фірми Glassnode.

біткоїн

За підрахунками експертів, з початку січня майнери злили на ринок близько 5600 BTC (~128,8 млн дол.). Також посилили свої розпродажі й короткострокові інвестори, оскільки біткоїн випробував перше (з листопада 2021 року) відчутне ралі на тлі «криптозими», що тривала.

При цьому розпродаж навряд чи похитнув настрої довгострокових інвесторів. Гаманці, що зберігають біткоїн вже понад пів року, наростили свої вкладення на 301 000 BTC з кінця 2022 року, з’ясували у Glassnode. Як вважають аналітики, локальне ралі біткоїна лише посилило віру довгострокових інвесторів у потенціал криптовалюти.

Нагадаємо, раніше біткоїн у тижневому масштабі підскочив у торговій парі BTC/USD на 20%. Крім того, технічна картина теж вказує на низку важливих бичачих подій. Так, нещодавно аналітики BeInCrypto писали, що тижневий RSI здійснив бичачий пробій лінії 721-денного тренду. Індикатор Hash Ribbons також дав сигнал на купівлю біткоїна вперше за п’ять місяців. Сукупність події може вказувати на те, що ведмежий ринок по біткоїну вже, схоже, намацав дно і тепер формується новий тренд, що сходить.

Біткоїн досяг свого максимуму. Поки що

Однак при цьому аналітики Glassnode припускають, що ціна біткоїна досягла локального максимуму. Наприклад, з’ясувалося, що модель справедливої оцінки ціни біткоїна від Віллі Ву, яка ґрунтується на коефіцієнті NVT (Network Value to Transaction), могла показувати невірні значення. На думку дослідників, модель переоцінила справедливу вартість біткоїна у 2022 році. Передбачається, що збій міг статися через наплив інституційних інвесторів, які знижували боргове навантаження, а також дії скандальних учасників криптовалютного ринку на кшталт FTX і Alameda. Згідно з останніми перерахунками, справедливою вартістю біткоїна має бути діапазон $15 000-$17 600.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар