17 Серпня 2021 в 16:21
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Facebook відмовляється від Diem

Diem
Share this page to Telegram

Компанія Novi, що розробляє проєкт Diem для Facebook планує укласти партнерство зі сторонніми емітетами стейблкоінів.

Американська технологічна компанія Facebook в червні 2019 року презентувала новий проєкт глобального стейблкоіна і платіжної системи – Libra. Пізніше до нього приєдналися ще 27 компаній. Передбачалося, що курс монети буде визначатися валютним кошиком: долара, євро і фунта стерлінгів і єни. Управляти екосистемою повинна була асоціація Libra Association.

Але вже після анонсу проєкт був розкритикований регуляторами. З цієї причини з нього відразу ж вийшли великі платіжні системи – Visa і Mastercard, а пізніше й eBay, що займається інтернет-магазинами та аукціонами.

Розв’язання проблеми Facebook знайшов в зміні концепції. Глобальний стейблкоін був замінений на кілька цифрових активів, прив’язаних до фіатних грошей.

У травні вирішено було зробити ребрендинг, щоб згладити неприємний осад у користувачів. Після цього цифровий гаманець був перейменований з Calibra на Novi, а пізніше і Libra Association змінила назву на Diem Association.

У 2021 році Diem Association і банк Silvergate досягли угоди, згідно з яким останній став «ексклюзивним емітентом» прив’язаного до долара США Diem, але випуск стейблкоіна так і не розпочався. Представники обох компаній пояснили це регуляторними проблемами.

Але сьогодні була опублікована офіційна інформація про те, що Novi Financial веде переговори з емітентами стейблкоінів Circle і Paxos. Компанія хоче використовувати USD Coin (USDC) і Paxos Standard (PAX) у своєму гаманці. Facebook свої коментарі з приводу майбутньої угоди ще не дав.

У Silvergate відзначили, що партнерство банку з Diem Association залишається в силі. Представник кредитної організації також підкреслив, що вона «залишається ексклюзивним емітентом Diem USD».

Проте Diem Association називають «дурницею, а не організацією», оскільки компанія не займається розробкою та існує тільки номінально. Швидше за все, скоро ми побачимо її офіційне закриття, але як вирішить Facebook залишається тільки гадати.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар