Джером Пауел

Джером Пауелл: «стейблкоіни повинні регулюватися як банківські депозити»

Голова Федерального резерву (ФРС) США Джером Пауелл (Jerome Powell) вважає, що стабільні криптовалюти повинні регулюватися як банківські депозити й взаємні фонди грошового ринку.
У своєму виступі перед нижньою палатою Конгресу США Пауелл сказав, що стейблкоіни повинні підлягати більш суворому нормативному контролю, попри те, що вони прив’язані до фіатних валют. Про це Пауелл заявив, коли законодавці порушили питання про стейблкоіни USDT, що випускається компанією Tether. Раніше Tether стверджувала, що кожен USDT прив’язаний до реального долара США у співвідношенні 1:1. У травні стало відомо, що 76% USDT забезпечені традиційними валютами й зобов’язаннями в них.

«Короткострокові депозити й векселі – інвестиційний клас цінних паперів з гарною ліквідністю. Але під час фінансової кризи ринок просто «зникає», і люди хочуть повернути свої гроші назад. Все дуже просто: стейблкоіни – це теж економічна діяльність. Вони мають велику схожість з банківськими депозитами й взаємними фондами, тому і регулювати стабільні криптовалюти потрібно точно так само », – сказав Пауелл.

Він додав, що в США заведено вкладати гроші в безпечні активи. Однак нормативно-правова база, під яку потрапляють банківські вклади, не застосовується для стейблкоінів. За словами голови ФРС, щоб вони стали частиною грошової системи, потрібно розробити спеціальні положення, які будуть контролювати стабільні криптовалюти.

Пауелл також прокоментував розвиток цифрових валют центральних банків. Він сказав, що якщо держава зможе створити контрольовану екосистему цифрового долара, це усуне необхідність в приватних криптовалютах, в тому числі в біткоіні. США запустять кілька пілотних програм з тестування цифрового долара вже в цьому році.

Нагадаємо, що недавно президент Федерального резервного банку (ФРБ) Бостона Ерік Розенгрен (Eric Rosengren) висловив побоювання, що USDT може порушити роботу короткострокових кредитних ринків.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *