Цифровий Бат Тайланд

Центробанк Таїланду обговорює випуск цифрового бата

Центральний банк Таїланду (BoT) відкрив громадське обговорення запуску державної цифрової валюти і її можливостей. Регулятор приймає коментарі до 15 червня.


Банк Таїланду опублікував консультативну доповідь про перспективи запуску цифрового тайського бата. Згідно з документом, державна цифрова валюта вважається безпечним засобом платежу і може використовуватися поряд з готівкою. Цифровий бат буде доступний як для великих компаній, так і для невеликих фірм, в тому числі для звичайних громадян.

Заступник керуючого Банку Таїланду Вачіра Арромді (Vachira Arromdee) повідомив, що тестування цифрової валюти ЦБ для проведення роздрібних платежів заплановано на II квартал 2022 року. Повноцінний запуск цифрового тайського бата може відбутися протягом трьох-п’яти років.

Арромді заявив, що державний стейблкоін не вплине на фінансову систему Таїланду. Навпаки, це закладе фундамент для безпечної платіжної інфраструктури, забезпечить ефективну взаємодію уряду з приватним сектором, а також сприятиме розвитку фінансових інновацій. Однак не обійдеться без супутніх ризиків, пов’язаних із запуском цифрового бата. Тому необхідно вивчити його можливі наслідки, щоб застрахуватися від проблем у фінансовому секторі.

Банк Таїланду також вважає за необхідне більш детально вивчити технічні, операційні та юридичні аспекти використання державного стейблкоіна для розрахунків між великими фінансовими установами. Тому регулятор почав громадське обговорення можливостей цифрового бата, варіантів його використання, і які заходи варто вжити для зниження потенційних ризиків. BoT готовий приймати коментарі до 15 червня.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.