Біткоін

Аналіз опціонів вказує на майбутню ціну біткоїну в $70000

Останні два дні стали гіршими для біткоїна із середини травня. Поточний максимум становить 53,8 тисячі доларів, мінімум знаходиться нижче 42 тисяч доларів. Беручи до уваги, що зараз біткоїн більш ніж на 30% нижче за ATH, зафіксований 10 листопада, спробуємо з’ясувати, чи закінчився бичачий ринок і де сформується наступна підтримка у разі руху до 42 тисяч.

Насамперед зауважимо, що ф’ючерсний ринок перегрітий. Можливо, однією з головних рушійних сил учорашнього різкого падіння був величезний сплеск на ринку криптовалютних ф’ючерсів. За останні 8 годин відкритий інтерес (ОІ) різко впав на ~$3,7 млрд.

Подивімся на свічку Heikin-Ashi на тижневому таймфреймі біткоїну при використанні смуг Боллінджера. BTC сигналізував про корекцію після торкання верхньої лінії на рівні 69 тисяч доларів (ATH з 10 листопада).

На цей час біткоїн знайшов підтримку в середній смузі, а також на 20-тижневій простий ковзній середній (SMP). Якщо біткоїн втратить середню смугу як підтримку, з’явиться можливість доторкнутися нижньої смуги Боллінджера.

BTC

Більшість біткоїнів, проданих за останні сім днів (~ 77%), були переміщені (ймовірно, і куплені) вище за ціновий діапазон у 60 тисяч доларів. Отже, першими продавцями були недавні покупці, які продавали на збиток.

BTC

Пам’ятаючи про це, розглянемо гістограму UTXO, яка відображає розподіл пропозиції на основі ціни покупки.

Дивлячись на нижче, ми можемо виділити можливі рівні підтримки, якщо поточна ціна продовжить падати. 46,2 тисячі доларів (~ 46,3 тисячі доларів – це 200-денна ковзна середня), а 40 тисяч доларів – найважливіші рівні підтримки на основі графіка гістограми UTXO.

BTC

Опціони кол (Call) та пут (Put) – це два типи опціонних контрактів. Опціон кол – це право на покупку за встановленою в майбутньому ціні, а опціон пут – це право на продаж.

Коли трейдери купують більше пут, ніж кол, ведмежі настрої посилюються. Коефіцієнт «пут-колл» (PCR), який вимірює співвідношення обох типів, є похідним індикатором ринку опціонів, який можна використовувати для розуміння основних настроїв над ринком.

На наступному графіку показано це співвідношення з урахуванням відкритого інтересу. Щоб отримати результат, ми можемо комбінувати це співвідношення з волатильністю.

Очевидна волатильність – це прогнозний індикатор, який відбиває сприйняття ризику над ринком. Дані показують, що за останній місяць PCR збільшився з 0,43 до 0,53, що означає, що путів продано більше, ніж кол. Має на увазі волатильність збільшується, як і PCR, і це вказує на те, що кожного разу, коли коефіцієнт збільшується разом з підвищенням ПВ, активність пут зростає. Цей короткостроковий «ведмежий» сигнал, ймовірно, спричинив падіння ціни з 69 тисяч до 53,4 тисячі доларів.

BTC
BTC

Ці опціонні трейдери хотіли застрахувати свої портфелі від падіння ціни біткоїна через інші новини, такі як відмова від спотового біткоінETF VanEck і нового варіанту Omicron. Ціна біткоїну впала приблизно на 8% після того, як ВООЗ попередила про новий варіант COVID-19.

Питання в тому, чи трейдери вирішили опціонами, що це вершина ринку?

По-перше, ми можемо порівняти PCR на ATH (69 тисяч доларів) на Deribit, який становив 0,46, та PCR (0,98) на попередньому ATH (64 тисяч доларів). Як видно з графіка, у довгостроковій перспективі ми, як і раніше, знаходимося на низьких рівнях цього індикатора.

По-друге, з погляду ОІ було продано більше кол (зелений колір), ніж пут (червоний) після краху травня 2021 року. Виходячи з вищесказаного, бичачий забіг далеко не закінчився.

Ґрунтуючись на даних біржі Deribit, відкритий інтерес до найкращих інструментів за останні два тижні показує, що, попри підвищений попит на колії у короткостроковій перспективі, у середньостроковій перспективі трейдери опціонів, як і раніше, налаштовані оптимістично. Найближчими місяцями вони зацікавлені в торгівлі опціонами «кол» за страйк-ціною понад 70 тисяч доларів.

BTC
Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *