крипто ефір майнінг

З’явилося пропозицію, що спрощує перехід Ethereum на PoS

Розробник Ефіріума Михайло Калінін опублікував документ, в якому пропонується більш швидке злиття блокчейнов ETH1 і ETH2 і, відповідно, більш швидкий перехід на PoS.

Мережа Ефіріума 2.0 на базі PoS вже працює – це так звана Beacon Chain, запущена 1 грудня 2020 року. Стейкер вже заблокували ETH на $ 6.2 млрд для участі у виробництві блоків. Калінін опублікував специфікації по об’єднанню основної мережі Ефіріума і Beacon Chain.

Для прискорення злиття розробник пропонує «відкинути» більшість функцій і спростити мережу, наприклад, відкласти можливість виведення коштів, заблокованих для стейкінга. Можливо, відкладуть і систему шардінга. Зате об’єднання базових функцій блокчейнов має пройти простіше.

«Коли впроваджуються важливі функції, завжди краще розглянути найбільш просту версію оновлення та подальші шляхи її доопрацювання. Це дозволяє краще управляти складністю оновлення та ризиками. Спрощення дозволить провести злиття швидше і безпечніше », – зазначив один з провідних розробників Ефіріума 2.0 Денні Райан (Danny Ryan).


На поточний момент терміни об’єднання мереж поки не названі. Спочатку передбачалося, що фаза 1.5 Ефіріума 2.0, в рамках якої і пройде об’єднання мереж, буде запущена в 2022 році.

Відзначимо, що пропозиція прискорити перехід на PoS прийшло на тлі напруженої обстановки серед майнерів Ефіріума. Спільнота розділилося в зв’язку з прийняттям EIP 1559, який необхідно включити в хардфорк London. EIP 1559 дозволить спалювати ETH при оплаті комісій, що призведе до їх значного зниження і, відповідно, зниження доходів майнерів. Зараз майнерий криптовалюти більше половини доходів отримують саме з комісій за транзакції, а не з нагород за блоки.

Противники EIP 1559 намагаються об’єднатися – вони домовилися 1 квітня направити потужності в пул Ethermine. Це дозволить пулу досягти достатньої потужності хешування для одностороннього прийняття або скасування змін протоколу мережі.

Раніше співзасновник Ефіріума Віталік Бутерін заявив, що мережа «знаходиться на межі» масштабування в 100 раз, так як вже найближчим часом розробники з Optimism запустять своє рішення другого рівня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *