ethereum обновлення

Як вплине протест Майнерів на Ethereum?

Станом на 1 квітня призначений протест, який планують провести Майнери, які незгодні з оновленням мережі Ethereum. Вони пообіцяли перенаправити обчислювальні потужності на один Майнінг-пул – Ethermine і утримувати їх протягом 51 години і отримати 51% хешрейта всієї мережі. Таким чином Майнери хочуть опротестувати рішення про впровадження поновлення EIP-1559 в липні поточного року.

Оновлення повністю змінить систему нарахування комісій всередині мережі Ethereum, знизивши дохід Майнерів. Частина комісій, які вони зараз отримують як оплату за обробку транзакцій, буде спалюватися. На інформацію про планові протести Майнерів котирування відреагували зниженням. За минулу добу Ethereum подешевшав на 4,3% з $ 1,86 тис. До $ 1,78 тис..

Можлива загроза мережі і вигода трейдерів


Короткострокове падіння котирувань допустив керівник Фінтех-компанії Exantech Денис Восквіцов. Він стверджує, що протести Майнерів створюють загрозу для блокчейна Ethereum, порушуючи його децентралізований характер. На думку експерта, дії Майнер можуть звести мережу до централізованої системи.

«Маючи 51% хешрейта мережі і більше певні Майнери можуть вирішувати, які транзакції брати в блокчейн, а які – ні. У цьому випадку саме вони вирішуватимуть, як цей блокчейн буде працювати », – пояснив Восквіцов.


Об’єднання Майнерів матиме тимчасовий ефект, впевнений керівник дата центру Six Nines Сергій Трошин. За його словами, незгодним з оновленням EIP-тисяча п’ятсот п’ятьдесят дев’ять рано чи пізно доведеться піти з ринку, а їх місце займуть гравці, які готові працювати за новими правилами. Денис Восквіцов додав, що саме з цієї причини можливе падіння котирувань Ethereum не триватиме довго.

Також експерт вважає, що у розробників є важелі тиску на майнерів, наприклад, збільшення складності обчислень. Це одночасно «поставить на місце» майнерів і призведе до того, що їх стане менше. На думку експерта, після прийдешнього відновлення видобуток Ethereum для багатьох учасників ринку і так може стати невигідним. Велику динаміку коливань курсу криптовалюти передрік і головний виконавчий директор LAZM Філіп модно. Він вважає, що це може зіграти на руку трейдерам.

Реакція ринку


У довгостроковій перспективі Ethereum буде тільки збільшити популярність особливо для DeFi спільноти, заявив CEO Sigmapool Джахон Хабілов. Він передбачає, що вартість криптовалюта може локально скоректуватися через те, що майнери почнуть більше продавати для покриття операційних витрат.

Ethereum не втратить привабливість для інвесторів, незважаючи на останні події, вважає засновник Terracrypto.icu Микита Васса. На його думку, нове оновлення стане витком розвитку проекту в рамках переходу блокчейна до протоколу Proof of Stake. Васса зазначив, що зниження комісій створить більш комфортні умови для розвитку DeFI і інших проектів, побудованих на базі Ethereum.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *