Новини Bitcoin

«Є ризик різкого обвалу». Як зараз інвестувати в криптовалюту

Біткоін уповільнив зростання, а альткоіни активізувалися та оновлюють максимуми. Як в такій ситуації поводитися інвестору і яку стратегію використовувати для входу на ринок.
За останній місяць ситуація на криптовалютному ринку змінилася. Зростання біткоіна зупинилось і тепер монета торгується в одному ціновому діапазоні $ 52-58 тис. На 10:30 вартість першої криптовалюти на криптобіржі Binance становить $ 56,7 тис. Альткоіни продовжують дорожчати та оновлювати максимуми. Наприклад, Ethereum досягав позначки в $ 3,5 тис., а Binance Coin вперше в історії виріс до $ 677. Експерти пояснили, як в поточній ситуації поводитися інвестору і якої стратегії інвестування дотримуватися.

Умови диктує ринок

Поточна ситуація на крипторинку прогнозувалася ще в кінці минулого року, стверджує керівник аналітичного департаменту AMarkets Артем Дєєв. За його словами, інвестори активно вкладаються в нові висхідні інструменти, оскільки шукають можливості для прибутку. Це призводить до того, що біткоін уповільнює зростання, його частка на ринку скорочується, водночас зростають альткоіни і їх частка вже зросла в три рази в порівнянні з початком року, зазначив аналітик.

Найкраща стратегія для входу на ринок в даних умовах – це розподіляти свої кошти на різні активи, так як є ризик різкого обвалу альткоінів, а біткоіни та Ethereum, як провідні криптовалюти, знову можуть піти в зростання, пояснив Артем Дєєв. Він радить формувати мультивалютний кошик: більшу частину вкладати в біткоін (він в довгостроковій перспективі буде зростати), менше – в Ethereum і альткоіни.

«Але з альткоінів потрібно буде вчасно вийти, бо стрімке зростання зміниться не менш різким падінням», – додав експерт.

Формування інвестпортфелю

У періоди невизначеності, на думку директора сервісу обміну криптовалютою Alfacash Микити Сошникова, купувати криптовалюти краще рівними порціями через однакові проміжки часу. Портфель повинен бути добре диверсифікований, половина повинна припадати на біткоіни, близько 20% на Ethereum, решта на альткоіни, це дозволить рівномірно розподілити ризики та усереднити ціну покупки, зазначив експерт.

«Горизонт планування – 2-3 роки, менше не раджу. Високий ризик не вгадати з моментом для входу і виходу з активу », – додав Микита Сошників.

Сезон альткоінів

Сезон альткоінів почався майже рік тому, впевнений Артем Дєєв. За його словами, тоді почали рости різні маркери, проте пізніше їх котирування перейшли до зниження. Вгадати, що і як знизиться, досить складно – все зараз залежить від ринку і попиту на монети в інвесторів, пояснив аналітик.

«Можна вважати сигналом, якщо хтось різко почне скидати альткоіни і курс піде вниз – в такій ситуації краще відразу фіксувати прибуток і виходити», – радить керівник аналітичного департаменту AMarkets.

Сезон альткоінів навряд чи триватиме ще понад пів року, до осені біткоін вступить в нову фазу зростання, і до цього моменту краще сконцентрувати більшу частину портфеля в головній криптовалюті, вважає Микита Сошників. На його думку, подальші рухи на крипторинку залежать від безлічі факторів: регулювання криптовалюта в США, продовження припливу інституціональних, макроекономічної ситуації у світі, навіть темпів вакцинації та зняття локдаунів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *