Ethereum

Ethereum-розробник Вірджіл Гріффіт визнав провину у співпраці з Північною Кореєю

Колишній дослідник Ethereum Foundation Вірджіл Гріффіт визнав провину по осудному йому злочину на початку сьогоднішнього засідання в суді Південного округу Нью-Йорка.

Гріффіт був заарештований в листопаді 2019 року за звинуваченням в порушенні санкцій законодавства. У квітні того ж року розробник відвідав Північну Корею для виступу на конференції на тему криптовалют і блокчейну. Згідно з прокурором Джеффрі Берману, він «надав КНДР високотехнічну інформацію, знаючи, що ця інформація може бути використана КНДР для відмивання грошей та ухилення від санкцій».

Розробника звинувачували в намірі порушити закон про економічні повноваження в разі міжнародних надзвичайних ситуацій, що забороняє громадянам США вступати в певні види взаємодії з КНДР. За відповідними статтями передбачається тюремне ув’язнення терміном до 20 років. Однак, оскільки розробник пішов на угоду з владою, максимальний вирок для нього складе 6,5 років, повідомив журналіст Ітан Лоу, який супроводжував його в Північній Кореї та присутній на сьогоднішньому засіданні.

«Вірджіл був досить емоційний, – пише Лоу. – Періодично глибоко зітхав під час своєї промови. Незрозуміло, які нові події привели до визнання провини. Документи підписали тільки вчора. Одна з можливих причин полягає в тому, що юристу від Ethereum Foundation не дали виступити в віддаленому режимі. Захист хотів, щоб юрист показав, що Вірджіл намагався звертатися за правовими рекомендаціями та зрештою фактично не намагався допомагати Північній Кореї. Юрист, однак, знаходиться в Сінгапурі та не зміг прилетіти через пов’язаних з пандемією обмеження ».

Гріффіт визнав провину в перший же день слухань, ще до призначеного вибору членів колегії присяжних засідателів. Захист наполягав на тому, що під час свого виступу в Північній Кореї розробник не розкрив ніякої інформації, крім доступної з публічних джерел. Проте, згідно з позицією Мін’юсту, він не міг не усвідомлювати, що його дії є порушенням закону. Вирок буде винесено 13 січня.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *