8 Лютого 2023 в 08:14
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

ЦБ Великобританії хоче обмежити зберігання CBDC сумою £ 10000

CBDC
Share this page to Telegram

Жителі Великобританії можуть зіткнутися з обмеженнями у зберіганні цифрових фунтів на рівні £10 000 ($11 900), оскільки у Банку Англії не хочуть, щоб нова цифрова валюта центрального банку підірвала банківську систему.

Ми вважаємо, що ліміт від 10 000 до 20 000 фунтів стерлінгів на людину, можливо, забезпечить належний баланс між управлінням ризиками та підтримкою широкого використання цифрового фунта, – заявили в Казначействі.

Як ви розумієте, ЦБ очікувано віддає перевагу централізованим базам даних, а не блокчейну.

Офіційно це пояснюється тим, що технології розподіленого реєстру, що лежать в основі криптовалют і блокчейна, «можуть мати переваги щодо забезпечення узгодженості та стійкості», але при цьому представляють «проблеми конфіденційності, масштабованості та безпеки».

Поки ЦБ не визначилися, як можна використовувати цифрові фунти. Поки що не виключається опція автоматичної сплати податків.

Щодо правомірності транзакцій, то велику допомогу в цьому процесі можуть зіграти приватні компанії, які займаються боротьбою з відмиванням грошей або надають аналітичні послуги.

Цифровий фунт матиме принаймні той самий рівень конфіденційності, що й банківський рахунок, і дозволить користувачам робити вибір щодо використання даних, — йдеться у повідомленні фінансового регулятора.

CBDC не буде анонімним, але ні уряд, ні центральний банк не матимуть доступу до персональних даних, а поліція зможе отримати його виключно на «справедливій та законній основі».

Консультації з випуску цифрового фунта продовжаться до 7 червня.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар