Криптовалюта Bitcoin

Чому криптовалюта виграє у фіата?

Зацікавлення до криптовалюти значно виросло з початку 2021 року. Це підтверджує дослідження криптобіржі Gemini. Згідно з опитуванням, проведеним майданчиком, 63% американців активно цікавляться цифровими активами і планують придбати їх в майбутньому, а 14% жителів США вже є криптоінвесторами, пише РБК Крипто.

Експерти пояснили, якими перевагами володіють криптовалюти в порівнянні з фіатними грошима і чи зможуть цифрові активи повністю замінити готівку.

Грошові інструменти

Поки фіат є єдиним грошовим інструментом взаємодії з державою (сплата податків, бухгалтерська і податкова звітність і т.д.), криптовалюти не зможуть використовуватися як універсальний фінансовий інструмент, пояснив співзасновник мобільного дата-центру LAZM Роман Некрасов. За його словами, криптовалюти залишатимуться досить ризиковим інструментом до тих пір, поки фінансова та ІТ-грамотність населення будуть перебувати на низькому рівні.

«Не можна забувати і про високу волатильність криптовалют, а їх не вдасться подолати, поки ми дивимося на криптовалюти в розрізі їх курсу до фіатних валют», – зазначив експерт.

Національні валюти великих світових економік відрізняються стабільністю курсу, вони надійні, оскільки їх гарантом виступає держава, валюту держави зобов’язані приймати на території країни, пояснив керівник дата-центру Six Nines Сергій Трошин. Він допускає, що в майбутньому може з’явитися криптовалюта з усіма перевагами фіата, але сьогодні, за словами експерта, у цих активів різні ніші.

Однак фіатні гроші мають ряд своїх мінусів, зазначив Сергій Трошин. За його словами, це відсутність анонімності, схильність інфляції, відстеження транзакцій державами і ризик повного замороження рахунків.

Чим криптовалюта краще

Серед переваг криптовалюти Роман Некрасов назвав швидкість і дешевизну транзакцій (особливо при переказі великих сум), відсутність бар’єрів на транскордонні перекази, а також повне володіння активом. Експерт додав, що жоден регулятор не зможе позбавити інвестора криптовалюти, як це може статися з фіатними грошима в разі заморозки рахунків в банках. Також криптовалюти можуть забезпечити високий ступінь анонімності, додав керівник дата-центру Six Nines.

Криптовалюта відкриває новий напрямок в економіці, дозволяючи будувати та використовувати фінансові послуги з новими моделями, без прив’язки до центробанків або іншим регуляторам, пояснив керівник Фінтех-компанії Exantech Денис Восквіцов.

Поріг входу

Все більше людей купують і зберігають криптовалюту на криптобіржах, обходячись без складних спеціалізованих гаманців, зазначив Сергій Трошин. На його думку, поріг входу на крипторинок продовжує знижуватися: криптогаманці все частіше вбудовуються в смартфони та з часом стануть так само зручні, як звичайний мобільний банкінг.

Фінансовий бар’єр для входу в криптосвіт нижче, ніж для входу на фондовий ринок, і нижче, ніж для користування банківськими послугами, додав співзасновник мобільного дата-центру LAZM. А ось рівень ІТ-грамотності – набагато вище, підкреслив він.

«Криптовалюти повертають повний контроль над активами в руки власника, але й відповідальність теж покладається на його плечі. Не можна буде прийти в банк і скандалити, що платіж пішов кудись не туди. Відповідальність за помилку буде нести сам відправник », – пояснив Роман Некрасов.

Чи замінить криптовалюта фіат

В найближчому майбутньому фіатні гроші нікуди не подінуться, тому що це означало б відмову влади різних країн від валютного суверенітету, впевнений Роман Некрасов. За його словами, безліч інструментів управління валютним та фондовим ринком також розроблено саме для фіатних грошей, а з криптовалютами треба буде повністю відмовлятися від важелів впливу, на що влада не піде.

«Навряд чи в найближчому майбутньому такий сценарій можливий. Будуть з’являтися цифрові валюти, випущені центробанками, але це не криптовалюта, оскільки вони не децентралізовані », – додав експерт.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *