13 Липня 2021 в 10:01
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Американський мільярдер закликав заборонити обіг цифрового юаня

Біткоін
Share this page to Telegram

Влада Китаю спробує використовувати свою нову цифрову валюту як троянського коня для поширення впливу по світу, упевнений керівник хедж-фонду Кайл Басс. Цифровий юань може поширитися в США, як ракова пухлина, якщо його не заборонити вчасно, додав він.

«Уявіть валюту, у якій майже є свій розум, – сказав Басс в недавньому інтерв’ю. – Вона знає дані вашого рахунку, знає дату вашого народження, ваш номер соціального страхування, де ви живете, ваші нахили при витрачанні грошей. Пекін сподівається отримати величезний вплив у світі, щоб перенестися на набагато більш стійку позицію в економічному плані й захопити більше контролю ».

На думку мільярдера, особи, у яких виявиться багато цифрових юанів, можуть стати метою впливу або тиску Китаю.

«Уявіть, що ми з вами сидимо тут і проводимо інтерв’ю. Я кажу що-небудь негативне про Комуністичної партії Китаю й отримую оплату в цифровому юані. Вони можуть відключити ці гроші або обмежити мої можливості по покупці квитка на літак до Китаю. Пекін зможе впливати на мене так само, як впливає на власний народ », – додав він.

Одночасно Басс засумнівався в тому, що цифровий юань зможе перетворитися на світову резервну валюту в доступному для огляду майбутньому, однак збільшення його застосування в транскордонних транзакціях стане приводом для занепокоєння.

«Думаю, нам потрібно заборонити китайську цифрову валюту і не дозволяти їй ходити в США. Знаю, може здатися, ніби я перебільшую, але подумайте самі: не може бути трохи раку. Я вважаю, що ми не можемо дозволити американським корпораціям і приватним особам проводити транзакції в цифровій валюті центрального банку Китаю », – підсумував він.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар