8 Березня 2021 в 19:23
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Як добути біткоіни

криптовалюта біткоін

Біткоїн закінчив 2021 рік на підйомі та, судячи з усього, не збирається зупинятися на досягнутому. Криптовалюта завойовує популярність в соціальних мережах і серед інституційних інвесторів.

Біткоїн все частіше використовується як засіб заощадження. Його привабливість відбилася на іміджі та репутації блокчейн-мереж і криптовалют в цілому.

Мережа біткоіни і майнінг


Під час фінансової кризи на Уолл-стріт в 2008 році анонімний розробник, відомий під псевдонімом Сатоши Накамото, опублікував технічний документ, в якому пропонувалася модель децентралізованої валюти, незалежна від урядів і центральних банків. Транзакції з цифровою валютою будуть проводитися в тимчасовій мережі (P2P) і підтверджуватися рішенням криптографічних завдань. Цей процес отримав назву майнінг.

Майнінг – це комплексний процес, в результаті якого в ланцюжок додаються нові блоки з підтвердженими транзакціями.

Щоб створити децентралізовану P2P-технологію і гарантувати, що ніхто не зможе змінити записану в мережу інформацію, Сатоши вирішив, що кожна нова транзакція в мережі буде підтверджуватися Майнером за допомогою рішенням криптографічних завдань. В цілому, щоб транзакція підтвердилася, всі вузли – так звані Ноди – в мережі повинні прийти до консенсусу.

Типи майнінгу і консенсусу


В сучасних блокчейн-мережах існує два основних механізми консенсусу: механізм доказу роботи (PoW) і докази частки володіння (PoS). Розробники біткоіну побудували мережу на алгоритмі консенсусу PoW.

Це означає, що майнери отримують винагороду за додавання нового блоку в мережу (один блок включає в себе 1 Мб підтверджених транзакцій). Щоб отримати або «добути» блок в моделі PoW, майнер повинен знайти «хеш», менший або рівний цільовому хешу.

Механізм консенсусу PoS використовує валідаторів. Вони отримують винагороду за те, що вносять частину свого капіталу в якості забезпечення роботи мережі. По суті, валідатори блокують свою валюту в системі і роблять ставку на наступний блок, який буде додано. Якщо вони вгадали, то отримують винагороду. В цілому, валідатор може працювати тільки з часткою мережі, що дорівнює обсягу заблокованих монет.

Алгоритм консенсусу PoW був розроблений так, щоб захистити мережу біткоін і запобігти «подвійному витрачанню». Але і у нього є недоліки.

Щоб перевірити транзакції і додати новий блок, майнери задіють великі обчислювальні потужності і витрачають багато електроенергії. Звіт, опублікований Міжнародною енергетичною асоціацією в 2019 році, показав, що майнінг біткоіну споживає більше енергії, ніж деякі країни, такі як Швейцарія та Ірландія.

Щоб вирішити проблему енергоенергоспоживання, алгоритм PoS обмежує користувачів перевіркою тільки їх частки в мережі. У грудні 2020 року, року проект Ethereum (ETH) оголосив про першу фазу запуску Ethereum 2.0, яка переведе екосистему на консенсус PoS. Таким чином розробники планують скоротити комісії за газ і знизити енергоспоживання.

21 млн монет і халвінг біткоіни


У децентралізованих системах всі елементи вихідного коду повинні працювати як годинник. Обмежена пропозиція біткоіну і поступове скорочення емісії – це унікальні умови, розроблені для підтримки децентралізованої моделі.

В кінцевому рахунку, в міру додавання нових блоків в ланцюжок, буде випущено всього 21 млн монет. На момент написання статті видобуто близько 18,6 млн біткоіни.

Кожні чотири роки або кожні 210 000 блоків розмір винагороди скорочується в два рази. У 2009 році Майнер за кожен блок отримували 50 біткоінів Після трьох халвінгов ця сума знизилася до 6,25 BTC.

Отже, кожне скорочення створює штучний дефіцит біткоіну і історично веде до розвитку бичачого тренда.

Скільки часу потрібно, щоб добути один біткоін


Тепер до питання на мільйон доларів – скільки часу потрібно, щоб добути один біткоін. Як згадувалося раніше, мережа біткоін була заснована на механізмі консенсусу PoW. У цій моделі майнери отримують винагороду в біткоін за кожен новий блок транзакцій, для якого створено мережу.

Незалежно від кількості майнерів, новий блок додається в мережу кожні десять хвилин. Зараз в мережі працюють сотні тисяч майнерів, і всі вони конкурують за можливість вирішити хеш і додати новий блок.

На видобуток блоку у одного майнера можуть піти роки, і не факт, що він переможе в цій конкурентній боротьбі. Щоб подолати цей бар’єр, багато майнерів об’єднують обчислювальні потужності і потім, відповідно, ділять винагороду. За останні кілька років майнінг еволюціонував: розробники думають про те, як заощадити час, електроенергію і комп’ютерні потужності не на шкоду базовим принципам.

ASIC і еволюція майнінгу


Коли почався видобуток біткоінів, майнери використовували свої домашні комп’ютери зі звичайними графічними процесорами (GPU), мінімальним споживанням електроенергії і мінімальними технічними навичками.

Однак у жовтні 2010 року розробники виклали код біткоіну в мережу. Майнінг став конкурентним бізнесом, що вимагає потужних комп’ютерів і високої продуктивності.

З роками мережа майнерів розрослася, разом з нею збільшилися і необхідні обчислювальні потужності. У 2013, році китайський виробник Canaan creative розробив спеціальні інтеграційні схеми (ASIC) для Ммайнінгу біткоіна.

Мікросхеми ASIC були неймовірно просунутими: вони були швидше, ефективніше і могутніше, ніж графічні процесори. Сьогодні майнери біткоінів продовжують змагатися за право добути блок, а виробники обладнання прагнуть запропонувати економічні і потужні пристрої.

Що станеться, коли буде здобутий 21 мільйон монет


Запас біткоінів обмежений і рано чи пізно процес видобутку закінчиться. Цей момент викликає багато питань в контексті прибутковості майнінгу в майбутньому.

Однак майнери будуть заробляти навіть після того, як буде здобута остання монета. Вони будуть отримувати комісію за транзакції.

Показати більше

Ваш коментар