xrp-криптовалюта

XRP обговорюється як можлива платформа для цифрового євро

CPA Australia, професійна асоціація бухгалтерів в Австралії, яка налічує понад 166 000 членів в 150 країнах по всьому світу, нещодавно випустила звіт «Цифрові валюти Центрального банку (CBDC): порівняльний огляд», в якому йдеться про те, що центральний банк Франції відкрито обговорював Ripple і XRP як можливу платформу для цифрового євро.

Фірма, у якої є 19 офісів по всьому світу, стверджує в своєму звіті, що світ вступає в період швидких технологічних змін в світлі пандемії COVID-19. Криза стимулювала впровадження цифрових і безконтактних платіжних систем, а також розвиток CBDC. Таким чином, звіт покликаний надати «огляд інновацій в цифрових валютах центральних банків».

Ripple – варіант для цифрового євро?


У звіті досліджується зв’язок біткоіна, Ethereum, Ripple / XRP і стейблкоінов з CBDC. У той час як біткоін описується CPA Australia як занадто мінливий засіб обміну і збереження вартості, в звіті Ethereum описується як повністю децентралізована програмна платформа на основі блокчейнов, яка «знаходиться поза всяким державного контролю». Однак у звіті також відзначається, що Резервний банк Австралії опублікував заяву про те, що він розглядає можливість запуску програми CBDC в мережі Ethereum.

У розділі «XRP – цифровий токен Ripple» CPA Australia згадує «Ripple» як альтернативну платформу Ethereum.

Ripple – це платформа, альтернативна Ethereum. XRP – це основна валюта, яка використовується на цій платформі, з можливістю спрощення платежів, таких як будь-яка валюта або карта. […] У Ripple є власна запатентована технологія – алгоритм консенсусу Ripple Protocol (RPCA) – для перевірки транзакцій.

Ripple і XRP користуються довірою багатьох банків в якості моделі для CBDC, оскільки вони високо централізовані і засновані на дозволеної мережі, в якій тільки певні мережеві вузли можуть підтверджувати транзакції, на відміну від децентралізованих і не потребують дозволу доступу біткоіни і Ефір. Ripple також дозволяє створювати нові валюти, а розробники Ripple можуть визначати час і кількість пропозиції аналогічно поточних операціях центрального банку.

Хоча це опис піддавалося різкій критиці в співтоваристві XRP, оскільки реєстр XRP також децентралізований і не вимагає дозволів, висловлювалися припущення, що це опис відноситься до «приватному реєстру», заснованому на XRPL.

Як пояснив в недавній презентації приватного XRP Ledger Росс Едвардс, глобальний керівник відділу клієнтських рішень Ripple, будь-яка фінансова установа може змінити запропонований Ripple дизайн CBDC відповідно до попиту чи потребами конкретної економічної екосистеми або ринку. Залежно від операційних потреб центральний банк може змінювати централізований або децентралізований набір даних, алгоритм консенсусу, доступність і авторизацію.

Однак найбільше шуму, ймовірно, викличе наступна «замітка» в звіті:

Центральний банк Франції Banque de France відкрито обговорив Ripple / XRP як можливу платформу для центральної цифровий валюти Європи.

Це підсилює слух, що вперше з’явився в лютому 2020 року. У той час Ripple згадувався в звіті Banque de France про CBDC. Центральний банк відзначив, що одиниці CBDC можуть бути переведені в інші блокчейни. «Оскільки атрибути одиниці оптової CBDC (файл, який представляє грошову одиницю, ключі, що дозволяють використовувати) можуть бути інтегровані в кріптоактів, що циркулює в інший ланцюжку блоків, що можливо, наприклад, в Ethereum і Ripple, тоді стало б можливим використовувати пристрій в цьому блокчейне» .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.