Binance

Влада США перевіряє біржу Binance на інсайдерський трейдинг

Влада США розширила масштаби розслідування відносно компанії Binance Holdings Ltd. Тепер до нього додалися питання про потенційний інсайдерському трейдингу і маніпулюванні ринком на найбільшій біржі криптовалют у світі, повідомляє Bloomberg з посиланням на знайоме з ситуацією джерело.

Слідство має намір встановити, чи користувалася Binance або її співробітники перевагою свого становища для отримання вигоди внаслідок клієнтів. Влада допускає, що біржа могла проводити власні операції на підставі інформації про заявки клієнтів, перш ніж виконувати їх.

У пресслужбі Binance заявили, що дотримуються політики «нетерпимості» стосовно інсайдерського трейдингу і «строгих норм моральності» для запобігання можливих порушень, які могли б завдати шкоди клієнтам або криптовалютній галузі. Команда з безпеки Binance використовує усталені практики для розслідування і притягнення до відповідальності тих, що провинилися співробітників. Звільнення – це лише мінімальне з можливих покарань, додали в компанії.

Участь в розслідуванні бере Комісія з термінової біржової торгівлі (CFTC), яку протягом останніх тижнів пов’язують з потенційними жертвами. Ніяких звинувачень Binance не висувалося; також їх може не бути за результатами розслідування.

Раніше стало відомо, що Міністерство юстиції та Податкове управління США відкрили власне розслідування стосовно можливого відмивання грошей та ухилення від сплати податків на Binance. Відповідна робота ведеться вже кілька місяців, а перед ухваленням рішення про пред’явлення конкретних звинувачень може пройти ще якийсь час, відзначає Bloomberg.

Крім того, CFTC цікавить, чи брали участь резиденти США в торгівлі деривативами на Binance. Відомство в робочому порядку ділиться виявленими фактами з іншими федеральними агентствами та запросило внутрішні дані й листування Binance. Зокрема, CFTC намагається з’ясувати, де розташовані сервери Binance.

У серпні колишній глава Управління контролера грошового обігу США Браян Брукс раптово пішов з посади генерального директора Binance.US, пробувши на ній всього три місяці та пославшись на розбіжності в поглядах стосовно стратегічного напрямку фірми.

Розслідування CFTC координується з Чикаго і проводиться за участю співробітників, які працювали над справою конкурентної біржі BitMEX. Минулого місяця BitMEX погодилася виплатити $ 100 млн штрафу за врегулювання претензій CFTC і Мережі по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN) стосовно доступу до торгівлі деривативами американців і недостатніх заходів протидії відмиванню грошей. BitMEX не визнала і не відкинула порушень, проте ще в минулому жовтні керівництво біржі, включаючи її генерального директора Артура Хейса, був змушений піти у відставку. Тепер вони чекають суду за пред’явленими кожному особисто звинуваченнями, що, як зазначають юристи, дуже незвично для подібного роду фінансових злочинів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.