СБУ

Служба безпеки України закрила нелегальні криптовалютні біржі в Києві

Служба безпеки України припинила роботу мережі підпільних криптовалютних бірж в Києві. Згідно з повідомленням, опублікованим на офіційному сайті СБУ, щомісячний оборот мережі становив $ 1,1 млн.

За свої послуги біржі отримували 5-10% з кожної транзакції. Частина вторгованих коштів була використана «для фінансування провокацій у День незалежності України». Послуги мережі були потрібні, тому що забезпечували анонімність транзакцій і дозволяли відмивати кошти.

Клієнтами, стверджує СБУ, в основному були приватні особи. Вони отримували кошти з електронних гаманців «Яндекс.Деньги», «Qiwi», «Webmoney» і ін. Заблокована мережа працювала з початку 2021 року. За цей час її послугами скористалися понад 1000 клієнтів.

В ході обшуків в київських офісах співробітники правоохоронних органів вилучили комп’ютери, мобільні пристрої, печатки та установчі документи підприємств, які використовуються для відмивання грошей, невелику суму готівкою.

Ведеться розслідування з метою притягнення до відповідальності осіб, причетних до відмивання грошей і незаконних дій стосовно грошових переказів, платіжних карт та інших засобів, які забезпечують доступ до банківських рахунків, а також обладнання для їх виготовлення.

На тлі обшуків і блокування криптовалютних бірж, Україна розглядає новий закон «Про віртуальні активи», який був прийнятий українським парламентом у першому читанні в грудні минулого року. Документ регулює операції з криптовалютами на території країни, класифікуючи їх як нематеріальне благо. Документ повинен зробити цифрові валюти «абсолютно легальним і звичним явищем для влади та суспільства».

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *