6 Лютого 2023 в 18:11
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Президент Казахстану підписав закон про обов’язкове ліцензування майнерів

Майнінг
Share this page to Telegram

Що сталося? 6 лютого президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав закон про цифрові активи, який передбачає обов’язкове ліцензування для компаній, які займаються видобутком криптовалюту. Про це повідомляє агентство «Прайм» з посиланням на заяви пресслужби президента.

Подробиці закону. «Закон про цифрові активи в Республіці Казахстан» ухвалено Парламентом 26 січня. Основна мета документа полягає у створенні нормативно-правової бази для випуску та обігу цифрових активів, а також майнінгу в країні. Ухвалення закону покликане легалізувати ринок, залучити іноземні інвестиції та збільшити надходження до державного бюджету.

Компаніям із видобутку криптовалют необхідно отримати ліцензію, надавати відомості про доходи та сплачувати відповідні податки. Для учасників ринку передбачено дві категорії ліцензій: для майнерів, які володіють дата-центрами, та власників обладнання, що орендують приміщення у центрах обробки даних. При цьому усі майнери мають працювати через акредитовані місцеві пули.

Раніше у Казахстані завершилося тестування платформи цифрового тенге. Пізніше ЦБ випустив рекомендації щодо розгортання активу. Перший етап передбачає, що актив стане доступним вже у 2023 році, далі планується розширення функціонала та введення активу в комерційну експлуатацію до кінця 2025 року. Також ЦБ інтегрує цифровий тенге із мережею BNB Chain від криптобіржі Binance.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар