Ethereum оновлення

Оновлення Ethereum «Берлін» готове і буде запущено 14 квітня

Розробники блокчейна Ethereum, що працюють над новим оновленням «Берлін», оголосили про готовність до його запуску в найближчий час.


Курс на Берлін


Провідний розробник блокчейна Ethereum Тім Бейко опублікував нещодавно оновлену інформацію по прогресу в роботі над черговим оновленням мережевого протоколу. Оновлення під назвою «Берлін» приблизно буде запущено в основній мережі Ethereum 14 квітня.

Перед цим розробники повинні будуть оновити програмний код в тестових мережах Ethereum. Цей процес почнеться вже 10 березня з тестнета Ropsten.

«Берлін» стане далеко не першим оновленням для Ethereum. Так, в грудні 2019 року в мережі успішно відбувся хардфорк «Стамбул». Ця версія реалізувала шість пропозицій щодо поліпшення (EIP). Слідом, в січні 2020 року, було проведено оновлення Muir Glacier.

Початок епохи «Берліна» заплановано на блок 12244000 в основній мережі Ethereum. Операторам нод потрібно буде оновити клієнтське програмне забезпечення, проте від рядових Ходлер ETH не буде потрібно прийняття ніяких спеціальних заходів. Втім, їх попередили про потенційну загрозу лави, об’єктами якого можуть стати такі популярні кріптовалютние гаманці, як MetaMask або Ledger.

В очікуванні EIP-тисяча п’ятсот п’ятьдесят дев’ять


Оновлення «Берлін» представить ряд чергових поліпшень протоколу Ethereum (EIP). Нові пропозиції включають зміни криптографічного алгоритму розрахунку вартості газу (EIP-2565 і EIP-2929) і введення нових типів транзакцій (EIP-2718 і EIP-2930).

Втім, учасників ринку на даний момент найбільше цікавить широко очікуване оновлення EIP-1559, яке орієнтоване на усунення недоліків існуючої моделі комісій за транзакції. Зокрема, новий механізм передбачає автоматичну і динамічну корекцію вартості транзакцій, а також спалення ETH при оплаті комісій.

Непомірно високі комісії за вчинення транзакцій на блокчейне Ethereum продовжують залишатися на даний момент одним з ключових бар’єрів на шляху подальшої популяризації цієї екосистеми. Дорогий газ змушує багатьох учасників кріптосообщества залишати Ethereum в пошуках більш економічно вигідних рішень, таких як Binance Smart Chain (BSC) або Flamingo.

Тим часом поліпшення EIP-1559 в прийдешнє оновлення включено не було. Як очікується, воно буде реалізовано пізніше, в рамках хардфорка «Лондон», запланованого на липень 2021 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.