Northern Data

Northern Data втратила $ 300 млн капіталізації на тлі розслідування BaFin

Капіталізація німецької майнінгової компанії Northern Data впала практично на $ 300 млн після повідомлень про розслідування BaFin щодо її топменеджерів. Останніх звинувачують у маніпулюванні ринком.

Акції Northern Data знаходяться в лістингу біржових майданчиків Deutsche Börse. У п’ятницю, 1 жовтня, котирування впали більш ніж на 30%. На момент написання папери торгуються поблизу € 56 – тиждень тому їх ціна перевищувала € 74.

Northern Data

Капіталізація компанії впала нижче € 900 млн. Показник оцінювався в € 1,21 за ціни закриття 30 вересня.

У розмові з Financial Times представник BaFin підтвердив, що регулятор веде розслідування, пов’язане з «потенційними ринковими маніпуляціями в контексті Northern Data», але відмовився від подальших коментарів.

За даними видання, керівникам компанії пред’явили звинувачення після публікації Northern Data попередніх результатів за 2020 фінансовий рік. Фірма повідомила про збиток в розмірі € 12,3 млн, хоча очікувалася операційний прибуток в діапазоні € 45-60 млн. Виторг склав € 16,4 млн проти прогнозованих € 120-140 млн.

Сама компанія пояснила такий розрив між прогнозованими та реальними цифрами тим, що вона «не змогла реалізувати виторг від двох основних клієнтів».

Представник прокуратури Франкфурта також повідомив FT, що проти Northern Data подана скарга – звинувачення стосуються «потенційно вводить в оману спеціального релізу, опублікованого компанією в листопаді 2019 року».

Northern Data відкинула звинувачення в ринкових маніпуляціях. У компанії заявили, що скарга належить до оголошення про придбання провайдера потужностей для видобутку біткоіна Whinstone US. Останнього в результаті купила майнінгова компанія Riot Blockchain.

Нагадаємо, у вересні 2021 року Northern Data уклала угоду з майнінговою фірмою Bitfield, яка передбачає купівлю як мінімум 86% частки та непряме придбання близько 33 000 ASIC-майнерів.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.