Stellar

На блокчейні Stellar з’явився стейблкоін чилійського песо

Чилійська компанія CLPX запустила перший в історії чилійський стейблкоін з прив’язкою до песо і запасами міді, який отримав назву CLPX.
Чилі – провідний експортер міді у світі, частка цього металу в ВВП країни близько 21% ($ 15.2 млрд). Оскільки економіка країни була підтримана рекордно високими цінами на мідь, компанія CLPX вибрала її як забезпечення стейблкоіна.

«Новий токен CLPX покликаний прискорити грошові перекази, а також спростити інвесторам у всьому світі використання чилійського песо, прив’язаного до міді, як хеджування», – йдеться в повідомленні CLPX.

Для проведення операцій з токеном CLPX компанія вибрала мережу Stellar, оскільки вона стягує «істотно нижчі комісії», ніж традиційні оператори грошових переказів. Згідно з даними Stellar Expert, з моменту запуску в понеділок стейблкоін продемонстрував обмежений обсяг $ 12 689 в 12 902 операціях.

Попри те, що проєкт заявляє про великі амбіції, неясно, наскільки токен буде потрібний у зовнішньоекономічних розрахунках. Викликає питання, як добре підготовлені умови для його вступу на ринок Чилі, оскільки крім невеликого обсягу, CLPX Inc належить маловідомій фірмі KB Trading.

У той час, як в сусідньому Сальвадорі та інших латиноамериканських країнах спостерігається підвищений інтерес до криптоактивів і можливостям їх застосування в економіці, чилійські регулятори дотримуються консервативної політики.

Центральний банк Чилі досліджує тему блокчейну і цифрових валют ЦБ з 2018 року, але значущих висновків поки не зробив. У перспективі банк розглядає чилійську CBDC для масового впровадження і транскордонних платежів, але зазначає заклопотаність з приводу високих витрат на створення інфраструктури та підтримку заходів кібербезпеки.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *