29 Серпня 2021 в 17:04
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Криптовалюта допоможе Афганістану

Криптовалюти
Share this page to Telegram

Для Афганістану ситуація погіршується з кожним днем. Величезна кількість жителів намагається залишити державу в результаті приходу Талібану до влади. Політична система розвалилася, а слідом за нею і руйнується і фінансова.

Банки перестали або повністю видавати готівку або різко обмежили видачу коштів. Навіть Western Union припинила свої послуги. Звичайно це викликає ще більше паніки в країні, де і так нестабільна ситуація.

Поки банківський сектор знаходиться в стані занепаду, некомерційні організації намагаються надати допомогу афганцям. На цей момент вони надають фінансову допомогу кільком десяткам тисяч жителів країни, які очікують, що влада США оформлять для них візи на імміграцію.

І як платіжні засоби некомерційні компанії вибирають саме криптовалюти, в тому числі біткоіни, ETH, LTC, Zcash, BNT, SNX і інші цифрові активи.

Варто відзначити, що Афганістан уже йде шляхом прийняття криптовалют. Так, згідно з даними Chainalysis, країна піднялася на 20-е місце по прийняттю криптовалют у 2021 році. В цьому році аналітичне агентство оцінювало результати 154 країн, а у 2020 році в аналогічний рейтинг Афганістан зовсім не входив. Тому очевидно, що процес уже закладений.

Таке використання криптовалют є яскравим підтвердженням того, що вони є вже зараз соціально корисними активами, коли настає фінансова криза в тих чи інших країнах. Можливо, кількість жителів Афганістану, які стануть використовувати криптовалюти, різко зросте в найближчі місяці.

Це викликано тим, що руху Талібан поки обмежені кошти з боку європейських держав, і отримати вони їх не можуть. Всі рахунки заморожені на невизначений термін. Щоб хоч якось вижити, громадяни можуть використовувати для розрахунків криптовалюти.

Прикладом для Афганістану є в цьому плані Венесуела, де через жахливу ​​інфляцію місцева валюта повністю знецінилася, і жителі стали використовувати криптовалюти, щоб захиститися від гіперінфляції. Швидше за все аналогічно буде розвиватися ситуація в Афганістані, якщо талібам не вдасться найближчим часом переконати західні уряди в тому, що вони будуть проводити реформи. Але поки надій на це мало, враховуючи сьогоднішню ситуацію.

Не варто забувати про те, що в Лівані та Палестині теж все частіше використовують криптовалюти для розрахунків, оскільки економічна ситуація залишає бажати кращого.

Так що криптовалюти зможуть хоч трохи полегшити стан афганців, які потрапили в скрутне фінансове становище через розвал політичної та фінансової системи.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар