Криптозима

Коли настане криптозима: готуємося «зимувати» з експертами

Рух ринку цифрових активів циклічний. Його можна представити у вигляді періодів зростання і зниження. Тривале падіння ринку в криптоспільноті заведено називати криптозимою. Пропонуємо розібратися, коли інвесторам варто чекати «похолодання» на цей раз.

Декілька слів про криптозиму

  • Криптозима – циклічне явище.
  • Настання криптозими напряму залежить від халвінгу
  • Остання криптозима прийшлась на 2018-2019 роки.

Найпростіше пояснити криптозиму можна на прикладі самої капіталізованої криптовалюти – біткоін (BTC). У код проєкту запрограмована емісія обмеженого числа монет.

Кожні 210 тис. добутих блоків (приблизно раз в 4 роки) відбувається халвінг – скорочення обсягу винагороди майнерів у два рази. Це призводить до зниження швидкості припливу нових BTC на ринок. В результаті виникає дефіцит криптовалюти на ринку і штовхає ціни вгору.

Время до следующего халвинга биткоина
Відлік часу до наступного халвінгу біткоіна. Станом на 27 квітня 2021 року таймер показує, що подія може відбутися 16 березня 2024 року. У разі зміни швидкості видобутку біткоіна або інших показників мережі, система скоректує дату.

Рано чи пізно покупці задовольняють свій попит на монети та курс BTC починає знижуватися (приходить криптозима). В останній раз цей період настав після того, як біткоін досяг піку поблизу рівня $ 20 тис. Це сталося 17 грудня 2017 року через 1,5 року після халвінгу 2016 року).

Графік курсу біткоіна
Графік біткоіна. Перша вертикальна лінія – день досягнення піку вартості поблизу рівня $ 20 тис. В грудні 2017 року, друга – дотик максимуму після криптозими. Горизонтальна лінія – досягнутий в кінці 2017 року пік вартості біткоіна, який криптовалюта не могла оновити до грудня 2020 року. Рожеве коло – момент поновлення максимуму.

Історія криптоіндустрії показує, що криптозима – хороший період, щоб вигідно закупитися криптовалютою на довгий термін за низькою вартістю. Тому до «похолодання» краще готуватися заздалегідь.

Коли почнеться криптозима: що думають експерти

Криптозима прийде слідом за національними криптовалютами.

Одним з перших своєю думкою з цього питання з нами поділився аналітик StormGain Мартін Петков. Він вважає, що криптозима почнеться після появи цифрових валют центральних банків (CBDC) великих країн, включаючи Китай.

Експерт звернув особливу увагу на КНР, через те, що місцева влади посилює тиск на майнерів. Нагадаємо, Китай – столиця видобутку криптовалюти. В країні зосереджено понад 70% хешрейту біткоіна

Китай на карті хешрейту біткоіна
Положення Китаю на мапі хешрейту біткоіна.

Директор з розвитку сервісу хмарного майнінгу ECOS, експерт по токенізаціі та цифровізації бізнесу Владислав Акела також вважає, що випуск CBDC прискорить наступ криптозими.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *