крипта

Гонконзька поліція заарештувала 19 осіб у зв’язку з криптошахрайством

Дев’ятнадцять осіб заарештувала поліція Гонконгу у зв’язку з криптовалютним шахрайством, від якого постраждало 170 осіб не тільки в Гонконзі, але також в Китаї, на Тайвані та в Великобританії.

Як повідомляє news.bitcoin з посиланням на The Standard, гонконзькою поліцією було заарештовано 19 осіб, яких звинувачують у криптошахрайстві. В результаті незаконних дій обдуреними виявилося близько 170 осіб, а загальна сума збитку склала приблизно $ 1,4 млн. Жертвами виявилися жителі не тільки Гонконгу, але також материкового Китаю, Великобританії та Тайваню.

Серед заарештованих виявилося 11 чоловіків і 8 жінок 18-31 року. Передбачається, що серед них були як ймовірний організатор злочинної схеми, так і його техспеціалісти, промоутери та менеджери.

Гонконзькі правоохоронці пояснили, що шахраї для організації своєї діяльності орендували офісні приміщення в Гонконгу, наймали молодь для просування своєї афери. За задумом організаторів молоді промоутери демонстрували гроші, яхти та спортивні автомобілі в соцмережах, щоб таким чином заманювати нових жертв.

Злочинці закликали своїх послідовників до переказу грошей і криптовалют на певні рахунки в банку, а також криптогаманці, або через перехід на шахрайський сайт, або із завантаженням підроблених криптододатків. Вони стверджували, що відправлені кошти підуть на інвестиції, а жертви з них будуть отримувати прибуток.

Один з представників правоохоронців Там Вай-шун зауважив, що “шахраї використовували фейковий додаток і якісь несправжні веб-сторінки … щоб обдурити людей”.

Люди зрозуміли, що їх обдурили, коли не змогли вивести свої кошти. Однак на той час злочинці вже зникли разом з грошима клієнтів і криптовалютами.

В результаті дводенної операції на цьому тижні поліція у цій справі конфіскувала дев’ять комп’ютерів, 128 смартфонів, а також “готівку” на суму близько $ 180 000 і криптовалюти на суму близько $ 6 500 і спортивний автомобіль.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.