27 Лютого 2023 в 17:07
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Forbes: Binance використала кошти клієнтів як FTX перед банкрутством

binance
Share this page to Telegram

Журналісти проаналізували операції найбільшої криптобіржі та стверджують, що вона спрямовувала частину забезпечення стейблкоїнів на нерозкриті цілі, залишаючи інвесторів без захисту.

Наприкінці 2022 року Binance таємно переказувала заставні кошти, призначені для забезпечення стейблкоїнів своїх клієнтів. Активи прямували на інші нерозкриті цілі, як це робила біржа FTX перед крахом у листопаді, пише Forbes.

Проаналізувавши дані в блокчейні, журналісти дійшли висновку, що частина користувальницьких активів в обгорнутих токенах USDC (B-peg USDC) на суму понад $1 млрд не були повністю забезпечені, що суперечило заявам біржі.

Токени B-peg USDC – це цифрові копії стейблкоінов USDC від компанії Circle, які існують на блокчейні BNB Smart Chain від Binance. Практика “обгортання” токена для випуску його копії в іншому блокчейні повсюдна. Наприклад, до запуску «B-токенів» користувач Binance, що володіє токеном Tron (TRX), міг використовувати його тільки в мережі Tron, а стейблкоини BUSD на блокчейні Ethereum можна було переводити тільки в Ethereum. Копіювання токенів в інших мережах дозволяє користувачам працювати з ними не тільки в оригінальних блокчейнах.

Binance зобов’язалася підтримувати свої “B-токени” 100-відсотковим забезпеченням у базових криптовалютах. Процес повинен працювати наступним чином: коли Binance створює «обгорнуті» токени, вона зберігає токени базового активу у співвідношенні 1:1 у спеціальному гаманці Binance-Peg.

Журналісти зауважили, що цей гаманець показує раптове зниження балансу на $3,6 млрд 17 серпня 2022 року. Це скорочення відбулося в результаті рішення біржі вивести 1,78 млрд токенів USDC і 1,85 млрд. BUSD. Висновок $1,78 млрд USDC відбувся без відповідного скорочення пропозиції B-peg USDC, внаслідок чого баланс у спецгаманці знизився до нуля. Це означає, що, якби всі власники B-peg USDC спробували викупити свої токени цього дня, Binance, швидше за все, не змогла б задовольнити запити без затримки, стверджує видання.

Forbes встановив, ким були одержувачі токенів USDC на суму $1,2 млрд – коштів, які були виведені з гаманця B-peg на інші гаманці Binance, і ще деякі кошти в USDC з інших джерел. Найбільшим одержувачем стала чиказька торгова компанія Cumberland DRW, яка отримала $1,07 млрд. Ще $201 млн Binance відправила засновнику Tron Джастіну Сану та фондам Amber Group та Alameda Research.

Binance стверджувала, що всі обгорнуті токени забезпечені, навіть якщо резерви не знаходяться в спеціальному гаманці. Однак той факт, що переказані кошти надійшли з гаманця, що використовується для зберігання коштів клієнтів, Forbes вважав за здатне викликати проблеми: «важко не помітити подібності з транзакціями, які сприяли кризі та краху FTX», йдеться у статті.

Головний стратег Binance Патрік Хіллманн пояснював в інтерв’ю Forbes, що переміщення активів між гаманцями є частиною нормального ведення бізнесу біржі. Він пояснив, що змішування коштів клієнтів і біржі не було, оскільки є бухгалтерська книга, в якій відстежуються всі засоби, що належать користувачам, а гаманці — це лише «контейнери», кошти між якими можуть переводитися.

Наприкінці видання зазначає, що подібні «викриття» можуть спонукати уряди вимагати, щоб активи користувачів зберігалися не на криптобіржах, а кваліфікованих кастодіанів, як це робиться на традиційних фінансових ринках.

У середині лютого Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) вже запропонувала внести такі поправки до норм, що регулюють криптосферу. Якщо запропоноване SEC правило буде затверджено, це може означати, що інституційні фонди, які мають справу з криптовалютами, будуть змушені перевести активи своїх клієнтів до іншого місця.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар