20 Квітня 2023 в 19:55
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Екс-майнер ETH залучив $220 млн для хмарних обчислень

Майнінг
Share this page to Telegram

Колишня компанія з майнінгу криптовалюти ether (ETH) залучила понад $200 млн інвестицій від Nvidia та Magnetar Capital.

Компанія CoreWeave, що працює в минулому як майнер криптовалюти ether (ETH), залучила $220 млн інвестицій. Про це пише TechCrunch із посиланням на засновника компанії Майка Інтратора.

Інвестиційний раунд очолив венчурний фонд Magnetar Capital. Також компанію підтримала Nvidia, колишній глава GitHub, та виходець Apple. За підсумками інвестраунду оцінка компанії склала $2 млрд. Загалом компанія залучила $371 млн. За словами Інтратора, залучені кошти допоможуть компанії розширити присутність у США. За підсумками 2023 року CoreWeave планує відкрити два додаткові дати-центри.

Компанію заснували ще у 2017 році, і тоді вона фокусувалася на майнінгу ETH. Як пише TechCrunch, Інтратор викуповував у проблемних майнерів дешево обладнання, щоб наростити присутність на ринку. Однак із переходом мережі Ethereum на модель консенсусу доказ володіння частки (Proo-of-Stake) майнінг перестав нести економічну користь. У результаті CoreWeave змінила пріоритети на надання хмарного обчислення за допомогою графічних відеокарт. За словами Інтратора, клієнтами компанії тепер є не криптовалютні інвестори, а стартапи з машинного навчання та фірми з розробки метавсесвітів. Загалом у CoreWeave налічують тисячу клієнтів по всьому світу.

Тим часом деякі американські штати посилюють умови для майнерів, що залишилися, криптовалют. Комітет сенату США ухвалив новий закон, який може обмежити основні переваги майнерів біткоїнів у Техасі. Законопроєкт запроваджує обмеження на кількість майнерів, які можуть брати участь у програмах балансування мережі.

Ініціатива також скасовує податкові пільги для деякого майна і вимагатиме від майнерів з обчислювальною потужністю понад 10 мегаватів (МВт) мати реєстрацію оператора великих гнучких навантажень у техаському мережевому операторі ERCOT.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар