Біткоін

BTC виріс вище $ 48 тисяч. Аналітики підозрюють китів в іграх Pump and Dump

Станом на ранок, 16 вересня, курс флагманської криптовалюти виріс до $ 48400. Можна розглядати дану зміну вартості як природний ринковий процес і радіти пожвавленню ринку.

Проте роздрібним інвесторам варто підходити до торгівлі з великою часткою обережності. Не виключено, що зараз ми маємо справу з грою біткоін-китів в старий-добрий памп / дамп. Згідно з даними Santiment, адреси китів рівня мільйонерів біткоіна, що містять від 100 до 10 тисяч біткоінів, скинули свої активи в біткоін протягом 6-7 вересня.

Оскільки ціна BTC впала майже на 15% нижче 45000 доларів, після чого наступила фіксація роздрібного прибутку, ці кити знову купили BTC. За останні три дні ці кити купили 60 тис. BTC, і їх ціна виросла ще на 5%. Це класичний випадок вичавлювання ресурсів з рук роздрібних інвесторів.

Співзасновники Glassnode також зробили аналогічні спостереження. У недавньому повідомленні вони написали:

«Чимало власників Bitcoin були вражені за останній тиждень, відчувши серйозні збитки. Сильніші руки втрутилися і купили протоку. Коли BTC долає позначку в 48 тис. доларів, чистий реалізований PnL повертається позитивно, і ринок поглинає ці прибуткові витрачені монети ».

Однак, попри те, що біткоін показав волатильність у вересні, старі власники залишаються впевненими та продовжують триматися. Зазвичай це інвестори, які володіють біткоінами більше одного року. Згідно з віковими групами витрачених обсягів (SVAB), володіння біткоіна впало до багаторічного мінімуму. Це показує сильну переконаність старих рук в HODL.

Останнім часом на тлі репресивних заходів щодо криптовалюти регулятори докладають жорсткі дії по реалізації декількох криптопроєктів на ринку. Однак аналітик Forbes Олівер Реник зазначає, що регуляційним органам слід швидше націлюватися на криптовалютних VIP-клієнтів, інакше кажучи, на китів, які контролюють більшу владу в маніпуляціях із цінами. Він пише:

«Люди, які становлять загрозу, – це ті, у кого найбільше можливостей рухати ринки. Ці люди – кити, постачальники інвестиційних коштів, керівники фондів, творці токенів. Крипто VIP.

Має сенс почати регулювання з введення торгових правил і вимог до розкриття інформації, аналогічних обмеженням цих груп на традиційних ринках, для власників криптовалют, які відповідають певному порогу ринкової капіталізації для будь-якого даного активу ».

Це, безумовно, буде непростим завданням для регуляційних органів, оскільки це буде означати більшу прозорість гаманців.

Стасенко Степан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *