24 Квітня 2023 в 16:51
Рейтинг:
1 не сподобалось2 можна краще3 посередньо4 непогано5 дуже добре
Завантаження...

Bitfarms збільшить потужності біткоїн-майнінгу в Аргентині до 100 МВт

Майнінг
Share this page to Telegram

Компанія з видобутку біткоїна Bitfarms отримала необхідні дозволи на збільшення споживаної потужності майнінгового центру в Ріо-Куарто (Аргентина) до 100 МВт.

Фірма розпочала будівництво підприємства у країні у жовтні 2021 року. На той момент Bitfarms мала п’ять дата-центрів у Канаді.

Передбачається, що на першому етапі об’єкт у Ріо-Куарто збільшить активну потужність до 18 МВт, практично подвоївши поточний показник. Протягом квітня компанія розгорнула у дата-центрі 2100 нових ASIC-майнерів від Bitmain та MicroBT, а також протестувала підключення до підстанції, здатної видавати 120 МВт.

За словами CEO Bitfarms Джеффа Морфі, вартість електроенергії за контрактом в Аргентині становить менше $0,03 за кВт·год. Це найнижчий тариф у портфелі фірми, уточнив він.

В очікуванні на схвалення компанія придбала 6200 майнерів для розміщення в Ріо-Куарто. Після встановлення всієї партії в найближчі місяці хешрейт об’єкта складе 1,1 EH/s, а загальний Bitfarms досягне 5,7 EH/s, підкреслив директор з майнінгу Бен Ганьо.

Він зазначив, що зведена на об’єкті будівля першої черги підтримує потужність 50 МВт. Придбане обладнання сумарно дозволить використовувати близько 40 МВт, і компанія працює над додатковими замовленнями пристроїв.

Виданий Bitfarms дозвіл дозволяє під’єднати будівлю другої черги після будівництва. Усього компанія за контрактом може розраховувати на доступ до 210 МВт.

Згідно з пресрелізом, фірма управляє десятьма дата-центрами у чотирьох країнах — Канаді, США, Парагваї та Аргентині.

У листопаді 2021 року Bitfarms придбала за $26 млн дата-центр потужністю 24 МВт у штаті Вашингтон.

Оператор об’єкта, дочірня компанія Backbone Mining Solutions, у лютому 2022 року уклала кредитну угоду з BlockFi на суму $32 млн під заставу обладнання.

У січні 2023 року Bitfarms оголосила, що досягає більш вигідних умов виплати залишку за позикою — на той момент він становив $20 млн із відсотками, а пристрої у забезпеченні оцінювалися в ~$5 млн.

Сторони досягли угоди у лютому — майнінгова компанія погасила кредит, заплативши BlockFi $7,75 млн.

У квітні експерти зазначили, що ралі біткоїна з початку року сприяло зростанню цін на ASIC-майнери. За словами фіндиректора Bitfarms Джеффа Лукаса, остання партія пристроїв ефективністю ~30 J/TH коштувала компанії $14,1 за TH. Він назвав угоду «дуже вигідною».

За даними Hashrate Index, на момент написання середня ціна таких установок становить близько $16,5/TH.

Нагадаємо, Bitfarms прозвітувала про видобуток за березень 424 BTC. Компанія у 2022 році відмовилася від стратегії утримання резервів у криптовалюті та продовжила реалізовувати частину вироблених монет.

Стасенко Степан
Показати більше

Ваш коментар